MedyaFaresi MedyaFaresi

Geçtiğimiz ay en çok hangi diziler izlendi?

Mart ayının dizi ortalamaları yayınlandı.

Eklenme: 09 Nisan 2018 16:36 - Güncelleme: 09 Nisan 2018 16:38

Mart ayında en çok izlenen diziler belli oldu.

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, geçtiğimiz ayın en çok izlenen dizilerini köşesinde değerlendirdi.

Geçtiğimiz ay dizi ortalamaları yayınlandı. ‘Total’ dedikleri, hem yapımcıların hem de televizyon idare edenlerin pek bir üzerinde durdukları kesim neyi izliyor? Yani halkımız...

Geçtiğimiz ay ilk beş:

1-’Sen Anlat Karadeniz’ (yüzde 17.3)

2- ‘Diriliş Ertuğrul’ (yüzde 14.85)

3-’Kadın’( yüzde 11.38)

4-’Çukur’ (yüzde 9.95)

5- ‘Söz’ (yüzde 9.22)

İlk 10’da hangi kanal var?

İlk 10 listesine dizilerini sokan kanallar arasında rekabet ne durumda? atv ve Fox’ta üçer dizi var. TRT, Kanal D, Star TV ve Show TV birer diziyle listede.

Yüzde 5’i aşanlara

Sınıfı geçenler listesine giren 15 dizi var. Buna göre Star TV’nin dört dizisi, atv ve Fox’un üçer projesi ilk 15 arasında. TRT’nin iki, Show TV’nin iki ve Kanal D’nin bir dizisi de listenin içinde. (Kaynak: İnterpress Ajansı)

Diziler AB grubunda

‘Vatanım Sensin’, AB grubunda yer alırken, ‘Total’ izleyicide görülmüyor. Benzer durumda ‘Jet Sosyete’, ‘İstanbullu Gelin’, ‘Ufak Tefek Cinayetler’ ve ‘Payitaht Abdülhamid’ var. Ters bir örnek, ‘Arka Sokaklar’... AB grubu ilk beşinde Total sıralamaya göre tek değişiklik, ‘Jet Soyete’nin listede olması. İlk 10’a giren dizilerin kanal dağılımı şöyle; Star TV (üç diziyle) ilk sırada. Onu Kanal D, TRT, Show TV, atv, Fox, birer diziyle izliyor. Geçer not alan 15 dizi dağılımında ise durum şöyle; Star TV (beş dizi), TRT (üç dizi), Fox (üç dizi), atv (iki dizi), Kanal D (bir dizi) ve Show TV (bir dizi).