MedyaFaresi MedyaFaresi

Gamze Özçelik Suriye'de çocuklarla buluştu

Ünlü oyuncu Gamze Özçelik Suriye'de savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi.

Eklenme: 12 Aralık 2017 00:01 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 00:05

Sinema ve dizi oyuncusu Özçelik, İdlib'teki savaş mağduru çocuklar için, "Eğitim verebilsek çok iyi ebeveynler olacaklar. Buralara gelmekten korkmayın." dedi.

Gamze Özçelik, kurucu genel başkanı olduğu Umuda Koşanlar Derneği ve İyilik Delileri Grubu ekipleriyle iç savaşın sürdüğü Suriye topraklarına geçerek yetimhanelerdeki çocuklara kitap, defter ve kalem gibi hediyeler dağıttı.

Özçelik, "Benim için çocukların dini, dili, ırkı önemli değil. Savaş görmüş yetim, mağdur, mazlum hiçbir çocuğu unutmamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Suriye'de yetimhaneleri ziyaret ettiklerini anlatan Özçelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buradaki bütün çocuklar savaş görmüşler. Annelerini, babalarını, akrabalarını savaşta kaybetmişler. Ne kadar sıcakkanlı olduklarını ne kadar sevgiye ilgiye muhtaç olduklarını görmeniz lazım. Onların yalnız olmadıklarını hissettirmek lazım. Çocukların iyi eğitime ihtiyacı var. Eğitim verebilsek çok iyi ebeveynler olacaklar. Elimizden geleni yapacağız. Buralara gelmekten korkmayın."

Özçelik, ziyaretleri kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfının Suriyeli savaş mağduru aileler için yaptırdığı Rahmet Yaşam Köyü'nde ve Türk yardım kuruluşu Fetih-Der'in yaptırdığı Abdülhamit Han Yetimhanesi'nde yaşayan çocuklar ve ilgililerle sohbet ettiklerini sözlerine ekledi. (AA)