MedyaFaresi MedyaFaresi

FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün ByLock mesajları ortaya çıktı!

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi, darbe girişiminden sonra yurt dışına kaçan dönemin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün 'ByLock' mesajlarının çözüldüğünü iddia etti.

Eklenme: 02 Haziran 2017 10:04 - Güncelleme: 02 Haziran 2017 10:12

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi, darbe girişiminden sonra yurt dışına kaçan dönemin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün 'ByLock' mesajlarının çözüldüğünü iddia etti. 'FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı olduğu öne sürülerek darbe girişimi soruşturmalarında delil olarak kullanılan 'ByLock' mesajlarında Öz'ün örgüt üyelerine "kuzu kuzu teslim olmamalarını" söylediği de iddialar arasında. 

 Akşam gazetesinin bugünkü (2 Haziran 2017) nüshasında yayımlanan "Firari Zekeriya Öz'ün ByLock mesajları çözüldü"başlıklı haberi şöyle:

Zekeriya Öz, ByLock'ta FETÖ'cüleri örgüte sırtını dönmemeleri için rüyalarla kandırıyor. Öz, "Allah hoca efendiyi çok seviyor" şeklinde uydurma rüya mesajları atıyor.

 
FETÖ tepe kadrosunun, şifreli haberleşme programı ByLock üzerinde yaptığı mesajlar ilk kez çözümlendi. Çözümlenen mesajlardan en önemlisi ise, Ergenekon savcısı firari Zekeriya Öz’e ait. ByLock mesajlarında, teröristbaşından ‘dayı’ diye bahseden Öz, Gürcistan’a kaçıp kendini kurtardıktan sonra Türkiye’de kalanların örgüte sırtını dönmemeleri için onları rüyalarla kandırıyor.

"Peygamberimizi gördüm" 
29 Eylül 2015 tarihinde Zekeriya Öz, mesajlaştığı bir örgüt üyesiyle de şu rüyayı paylaşıyor; "Gece rüyamda namaz kılmak için yer bakıyordum. Yolda bir benzincinin önünde durduk. Yanımızdakiler indi mescidi göremediler. Celil'e ‘bak’ dedim. O, indi az sonra geldi, ‘Efendimizi gördüm. Mescidin içinde bekliyordu’ dedi. Şaşkındı.”

Çözümlenen mesajlardan biri ise, meslekten atılan Poyrazköy Davası hakimi Mehmet Karababa’ya ait. 28 Eylül 2015 tarihinde geçen görüşmede Karababa, "Ergenekon’la ilgili iftiralara Ahmet Hakan gibi şerefsizlere yazdıklarına karşı cevap vermem gerekiyor" diyor. Öz örgüt üyelerine 'kuzu kuzu teslim olmamalarını' da söylüyor.

Allah, Gülen'e üstünlük tanıdı
5 Şubat 2016’da ise Öz, başka bir örgüt üyesiyle yaptığı görüşmede bu kez başka bir rüya yalanının anlatıyor. Rüyayı bir arkadaşının eşinin gördüğünü anlatan Öz, şu mesajı paylaşıyor; “Rüyada kıyamet kopmuştu. Üstünlüğümüz var. Hepimiz mahşere yürüyorduk. Fakat efendimizin ümmetinde diğer ümmetlere göre farklı bir durum vardı. Peygamberimiz öndeydi, sağında hoca efendi vardı. Efendimiz ümmetine seslenerek, şöyle diyordu; ‘Allah hoca efendiye tabi olanları hoca efendi ile birlikte huzuruna çağıracak. Allah hoca efendiyi çok seviyor. Bu sebeple hem ona hem de onun arkasından gidenlere bir üstünlük tanıdı."

Memleket kanı gölü, notlar güzel
Bir örgüt üyesi 21 Ağustos 2015’te Zekeriya Öz’e, şunları yazıyor; “Yok yeni bir şey, gündem iyice değişti. Memleket kan gölü. Notlar çok güzel ilaç gibi. Unutulmanız güzel, herkes kendi işine gücüne bakıyor. Balık hafızalı kamuoyu unuttu sizin çıkışınızı.”