Abone Ol

Fatsa'da, Vatandaşların Su Protestosuna Müdahale Eden Jandarma: Şu Anda Basın Özgürlüğü Yok

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Sefaköy Köyü’nde tek su kaynağının bir alabalık tesisine verilmesine tepki gösteren köylülere jandarma müdahale etti. Jandarmanın müdahalesine maruz kalan bir vatandaş, “Müslüman değil misiniz siz?” diyerek tepki gösterdi. Bir jandarma ise ilginç sözler söyledi.

Fatsa'da, Vatandaşların Su Protestosuna Müdahale Eden Jandarma: Şu Anda Basın Özgürlüğü Yok

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Sefaköy Köyü’nde tek su kaynağının bir alabalık tesisine verilmesine tepki gösteren köylülere jandarma müdahale etti. Jandarmanın müdahalesine maruz kalan bir vatandaş, “Müslüman değil misiniz siz?” diyerek tepki gösterdi. Bir jandarma ise; “Basın özgürlüğü şu anda yok. Videoya çekmeyin, kanunu aşağıda gösteririz size” diyerek vatandaşın görüntü almasını engelledi.

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı 80 haneli Sefaköy Köyü’nün tek su kaynağının bir alabalık tesisine verilmesi köylüler tarafından bugün protesto edildi. Protesto için bir araya gelen köylülere jandarmalar müdahale etti. Birçok kişi gözaltına alındı.

Jandarmanın müdahalesini cep telefonuna kaydetmeye çalışan bir vatandaş ile jandarma arasında ise şu diyaloglar yaşandı:

Jandarma: “Zor kullanacağım video çekmeyin.”

Vatandaş: “Basın özgürlüğü var mı?”

Jandarma: “Basın özgürlüğü var, şu anda yok.”

Vatandaş: “Nasıl yok, bununla ilgili kanun nedir?”

Jandarma: “Videoya çekmeyin, kanunu aşağıda gösteririz size.”