Abone Ol

Ertuğrul Özkök'ten Akif Beki'ye: Size karşı savaşacağım

Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök ve Akif Beki Wikipedia’ya erişimin engellenmesinin ardından birbirine girdi.

Özkök'ten Akif Beki'ye: Size karşı savaşacağım

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök ve Akif Beki Türkiye tarafından erişimi engellenen Wikipedia için kapıştı.

'Köşe komşum Özkök' diyerek Ertuğrul Özkök'e seslenen Akif Beki, 'Komşuma 'Çamsakızı çoban armağanı' bir katkı olsun. Tetikçilerin dil uzattığı İslamcılık nedir, ne değildir? İslamcı kime denir, kaça ayrılır diye.

KAYNAĞI AYAĞINA GETİRİYORUM
Vikipedia karıştırmaktan da yaşadığı kafa karışıklıkları ve fikri bunalımlardan da bugün kurtarıyorum onu. Müracaat edilecek kaynağı ayağına getiriyorum. Buyursun, 'Bir bilen'den okusun' diye yazmıştı.

140 HARFE GEÇİYORUM
Akif Beki'nin bu sözlerine Özkök'ten yanıt geldi. 'Sıkı dur Akif ben de 140 harfle geçiyorum' diyen Özkök bugünkü köşesinde şunları yazdı:

İKTİDARA MİNETTARIM
'Wikipedia benim en iyi bilgi kaynaklarımdan biriydi. Onun uzun makalelerinden epey şey öğreniyordum. Şimdi Türkiye’den ulaşım engellendi...İktidara minnettarım. Köşe yazılarım için artık o meşakkatli uzun makalelerden ben de kurtuldum.

SİZE KARŞI ASLANLAR GİBİ SAVAŞACAĞIM
Bundan böyle Twitter'ın 140 harfli derin bilgilerine dayanarak yazacağım yazılarımı. Bu sayede 140 harfle 'İslamcılığı' da öğreneceğim inşallah. Ve sen o zaman gör bak, nasıl aslanlar gibi savaşacağım size karşı.'