Abone Ol

Erdoğan'a Kötü Haber: Kararsızların Yüzde 30'u AKP'li

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar 'Kararsız, cevapsız ve sandığı protesto eden seçmenlerin analizi'ni paylaştı. Analize göre, bu seçmenlerin yüzde 30'u AK Partili.

Erdoğan'a Şok: Kararsızların Yüzde 30'u AKP'li

MetroPOLL Araştırma Kurucusu Özer Sencar'ın Twitter üzerinden paylaştığı anketin sonucuna göre; kararsız, cevapsız ve sandığı protesto edeceğini belirten seçmenlerin büyük bölümü AK Partili.

Sencar'ın paylaştığı sonuçlara göre bu seçmenin yüzde 30'unun AKP, yüzde 18'inin CHP, yüzde 7'sinin İYİ Parti, yüzde 5'inin MHP ve yüzde 2'sinin HDP kaynaklı olduğu görülüyor. Sencar, "Kararsız, cevapsız ve sandığı protesto eden seçmenlerin analizi" başlıklı araştırmayı sosyal medya hesabından "Temmuz 2021’de kararsız olan kitlenin 24 Haziran 2018 seçimindeki oy tercihleri: 6.4 puanı AKP’den, 3.7 puanı CHP’den ve 1.5 puanı İYİ Partiden geliyor" notu ile paylaştı.

Araştırmadaki tespit şöyle kaydedildi:

Erdoğan'a Kötü Haber: Kararsızların Yüzde 30'u AKP'li - Resim: 1

"Temmuz 2021 ölçümüne göre bu pazar bir milletvekili seçimi olsa kararsız, cevapsız ve sandığı protesto edeceğini belirten seçmenlerin 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimindeki oy tercihlerine bakıldığında, yüzde 30'unun AKP, yüzde 18'inin CHP, yüzde 7'sinin İYİ Parti, yüzde 5'inin MHP ve yüzde 2'sinin HDP kaynaklı olduğu gözlenmektedir."

Erdoğan'a Kötü Haber: Kararsızların Yüzde 30'u AKP'li - Resim: 2