Abone Ol

Erdoğan Kılıçdaroğlu'na Hain Diyen Çocuk İçin Konuştu: Nihayetinde Çocuktur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginde kürsüye çıkarılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘hain’ sözlerini sarf eden çocukla ilgili olarak konuştu.

Erdoğan Kılıçdaroğlu'na Hain Diyen Çocuk İçin Konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginde kürsüye çıkarılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘hain’ sözlerini sarf eden çocukla ilgili olarak, "Kendisi o esnada mikrofonu kapıp bir şeyler söyledi. Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur" dedi. Erdoğan, ABD Büyükelçisi'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaretine ilişkin olarak da, "Ben bunları hiç önemsemiyorum. Yani büyükelçiler gelmiş, belediye başkanıyla görüşmüş, belediye başkanıyla gitmiş balıkçıda balık yemiş, o onun seviyesinin ne olduğunu gösterir" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşünde, uçakta gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

"Kendisi o esnada mikrofonu kapıp bir şeyler söyledi; çocuk ne demiş önemli değil"

Erdoğan, Trabzon mitinginde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hain diyen çocukla ilgili olarak şunları söyledi:

"Onların hepsi bizim çocuklarımız. Bizim tek önemsediğimiz husus evlatlarımızın kendilerine, ailelerine, vatanına, milletine faydalı olmalarıdır. Biz, onlar gibi çocuklarımıza layık olmadıkları yerleri asla yakıştıramayız. Biliyoruz ki çocuklarımız yarının umududur. Bütün çocuklarımızı, gençlerimizi kucaklıyoruz, hepsine sevgiyle gözümüz gibi bakıyoruz. Trabzon'da bir evladımız sahneye gelmek için ağlayarak çok ısrar edince biz de yanımıza çağırdık. Kendisi o esnada mikrofonu kapıp bir şeyler söyledi. Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur. Ama bununla ilgili bir sürü şey konuşuldu. Onların öyle demesi, böyle demesi çok da önemli değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız; bu ülkenin evlatları arasında hiçbir ayrım yapmadan yolumuza da aynı kararlılıkla devam edeceğiz."

İmamoğlu ABD Büyükelçisi görüşmesi; "Ben hiç önemsemiyorum"
Erdoğan, ABD Büyükelçisinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etmesi hakkında ise şöyle konuştu:

"Ben bunları hiç önemsemiyorum. Yani büyükelçiler gelmiş, belediye başkanıyla görüşmüş, belediye başkanıyla gitmiş balıkçıda balık yemiş, o onun seviyesinin ne olduğunu gösterir."

"Vatandaşımızı dara, zora sokacak bir fiyat uygulamasını yapmayız"
Erdoğan, elektrik faturalarında düzenlemeye gidilmesinin ardından doğalgazda da düzenleme olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Biz doğalgazda ve elektrikte zaten bu süreç içerisinde ciddi manada sübvansiyon yaptık. Avrupa ile mukayese edilmeyecek derecede bir sübvanse yaptık. Şu an Avrupa'nın en ucuz doğalgazı bizde. Geçen yıl elektrik faturalarında yüzde 50, doğalgaz faturalarında yüzde 75 oranında devlet olarak sübvansiyon sağladık. Tarifelere yansıtılmayan toplam sübvansiyon tutarı 100 milyar lirayı buldu. 2022 yılında da doğalgazın 4'te 3'ü hâlâ sübvanse ediliyor. Dünya enerji noktasında büyük bir darboğazda. Biz bu darboğazı öngördük ve güçlü, sosyal devlet mantığıyla tedbirlerimizi aldık. Kademeli tarife de Türkiye'deki hanelerin ortalama elektrik tüketimleri hesaplanarak 150 kilovatsaat olarak belirlenmişti. Gelen talepler üzerine birinci kademe aylık 210 kilovatsaate çıkarıldı. Bundan sonraki süreçte de biz vatandaşımızı dara, zora sokacak bir fiyat uygulamasını yapmayız."