Abone Ol

Erdoğan ikinci kez yardım istedi, Mehmet Şimşek Türkiye'ye döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ekonominin başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i getirme planı henüz kapanmadı.

Erdoğan ikinci kez yardım istedi, Mehmet Şimşek Türkiye'ye döndü

Yurt dışında bulunan Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Türkiye'ye döndüğü iddia edildi. Şimşek'in ekonomi yönetiminde tam yetki talebinin karşılanabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ekonominin başına getirme arzusundan vazgeçmiyor. Yurt dışında bulunan Mehmet Şimşek saatler sonra Türkiye'ye dönecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tekrar görüşecek.

Aktif siyaseti düşünmüyorum demişti

Erdoğan, Türk ekonomisinin başına getirmeyi arzuladığı eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 20 Mart'ta Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde görüşmüştü. AK parti Genel Merkezi önüne kürsü konulmuş ve medya Şimşek'in açıklama yapması için hazır bekletilmişti. Ancak Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Merkezi'ni arka kapıdan terk etmiş ve 'Aktif siyasete dönmeyi düşünmüyorum" açıklaması yapmıştı.

Şimşek muhalefetle de görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin Mehmet Şimşek defterini kapattığı konuşuluyordu. Ancak 20 Mart'taki o görüşmenin ardından Mehmet Şimşek'in telefon diplomasisinin hiç durmadığı ortaya çıktı. Muhalefet iktidar partisinin kurmaylarının Mehmet Şimşek'le görüşmeleri devam etti. Şimşek sonunda AK Parti'den gelen çağrılara kayıtsız kalamadı.

Ankara'da ikinci buluşma olacak

Yurtdışında olan Mehmet Şimşek, AK Parti'nin daveti üzerine Ankara'ya döndü. Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kez daha görüşecekleri öğrenildi.

Şimşek'in görüşmede, yine "Ekonominin başına tam yetki ile geçerim, tüm atamaları ve kararları ben alırım, Beştepe'deki bazı danışmanlara el çektirilmesi"ni isteyeceği konuşuluyor.