MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan Aktaş'ın yeni adresi belli oldu

Yayın hayatına 24 Eylül'de başlayan Global Medya Group A.Ş.’ye ait yeni haber kanalı Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevine CNN Türk’ten ayrılan Erdoğan Aktaş getirildi.

Eklenme: 09 Ekim 2018 14:00 - Güncelleme: 09 Ekim 2018 14:03

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda kriz patlak vermişti.

Kriz Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap'ın ayrılığıyla sonuçlanmıştı.

İstifaların ardından kanal yönetimi, son olarak CNN Türk'te Genel Müdürlük görevinde bulunan Erdoğan Aktaş'a Genel Yayın Yönetmenliği teklifinde bulundu.

Medyaradar’ın haberine göre Aktaş'ın teklifi kabul ettiği ve bugün göreve başladığı bildirildi.

Süreç kanal yönetimi görev şeması yaparak çalışanları Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Alişer Delek'e bağlamasının ardından başladı. Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş bu duruma itiraz etti.

Kanal yönetimi ile Suat Toktaş arasında yaşanan restleşme 3 ismin ayrılığıyla sonuçlandı.

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atılmış ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yapmıştır.

Televizyon haberciliğine ise 1993 senesinde Star Tv ile adım atmıştır. Yine televizyon ekranlarında da muhabir olarak Star TV, Show TV ve NTV’de çalışmıştır. 8 sene NTV ekranlarında yayınlanan Yakın Plan isimli programı hazırlamıştır. Ayrıca günümüze kadar Posta Gazetesinde yazarlık, Star Tv’de Genel Yayın Yönetmenliği, Haber Türk Genel Yayın Yönetmenliği, Atv Genel Yayın Yönetmenliği, Atv Haber Yayın Yönetmenliği, A Haber Genel Müdürlüğü, CNN Türk Genel Müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuş A Haber kanalında Memleket Meselesi ve 90’a adlı programları hazırlamış ve sunmuştur. Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığında da görev yapmış olan Erdoğan Aktaş 2014 yılında BJK TV’den ayrılmıştır.

1992 senesinde Gülbin Aktaş ile evlenmiştir.

Bir röportajda haksızlığa karşı olduğum için Beşiktaşlıyım diyerek hangi takımı tuttuğunu açıklamıştır. Aşık Olan Terk Eder adlı eserin yazarıdır.