Abone Ol

Emekli maaş zammında iki formül masada: Erdoğan ne diyecek?

Emekli zammı düzenlemeleri öncelikli gündem konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimatların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni emekli zammı düzenlemesi için harekete geçti.

Emekli maaş zammında iki formül masada: Erdoğan ne diyecek?

Meclis’in yeni yasama yılına başlamasıyla birlikte emekli zamlarına dair yürütülen çalışmalar hız kazandı. En düşük emekli maaşının bütçe çalışmalarının meyvelerini vermesiyle en geç Kasım ayında yeniden belirlenmesi bekleniyor. Emekli taban aylığının ara zam ile artmasıyla birlikte Hazine desteği de yükselmiş olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama dönemine başlamasıyla emekli aylık zamlarına dair çalışmalarda hız kazandı. Bu noktada aylıklara gelecek olan zamlar da merak konusu oldu. Konu üzerinde iki ihtimal üzerinde konuşuluyor.

2 formül masada

Emekliye verilmesi planlanan ek zam kapsamında iki farklı formül bulunuyor. İlk formüle göre yeni ekonomi adımının iyi gitmesi sonucunda ek zam verilecek.

Sabah'ın haberine göre Bu noktada en düşük emekli maaşında taban aylıkların 10 bin TL olarak revize edilmesi en güçlü formül olarak dikkat çekiyor.

İkinci formül kapsamında ise seyyanen zam söz konusu. Bu noktada tüm emeklilerin maaşlarına 2 bin ila 3 bin lira arasında zam verilmesi formülü bulunuyor.