Abone Ol

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Size Kötü Haberim Var

Gelecek lideri Ahmet Davutoğlu, kendisini hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye 18.00'de yanıt vereceğini açıkladı.

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Size Kötü Haberim Var

MHP'nin Kızılcahamam'da yapılan toplantısında konuşan MHP Genel Baykanı Devlet Bahçeli, 'Serok Ahmet' diye hitap ettiği Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yüklendi. Ahmet Davutoğlu, Bahçeli'ye "Siz saat ayarlamayı iyi bilirsiniz, şimdi saatinizi 18.00’e kurun ve bekleyin" diye seslendi.

Bahçeli partisinin toplantısında şu ifadeleri kullandı: "Serok Ahmet’in, 'Oyunu Millet İttifakı’yla kuracağız” sözlerini sanıyorum her vicdan sahibi duymuştur. Onlar oyun kurmakla uğraşa dursunlar, oyunu bozacak, oyunculara bedel ödetecek kutlu millet iradesi ayaktadır, sefer halindedir, zafer de elhak Allah’tandır. HDP’ye ısmarlanan sol ve bölücü bileşenlerden teşekkül edecek üçüncü ittifak çalışması ise sütre gerisindeki ucuz pazarlık ve uçuk mutabakatı perdeleme münafıklığıdır."

Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

"Sayın Bahçeli, yine çatık kaş, asık surat, kem sözle bizi hedef almışsınız. Elbet bir cevabım olacak. Siz saat ayarlamayı iyi bilirsiniz, şimdi saatinizi 18.00’e kurun ve bekleyin. Bugün saat 18.00’de cevabımı iyi dinleyin."

DAVUTOĞLU: SAYIN BAHÇELİ ORADA MISINIZ?

Davutoğlu 18.25'te Twitter hesabından paylaştığı 'Sayın Bahçeli orada mısınız?' başlıklı videoda "Sizi rahatsız etmeye devam edeceğim" dedi. Davutoğlu 10 dakikalık videosunda Bahçeli'ye hitaben özetle şunları söyledi:

NEZAKET DİLİ SİZİ RAHATSIZ ETTİ:

Sizinle bugün hasbıhal etmek istiyorum. Bakın dün Cumhurbaşkanımızın Covid testinin pozitif çıkması sonrasında toplumda genel bir insani refleks oluşmuştu. Bütün siyasi liderler geçmiş olsun mesajları yayınladı, sayın Cumhurbaşkanı da bu mesajlara cevap vererek nezaket gösterdi. Bir anda toplum kesiminde aylardır belki yıllardır özlediği bir yumuşatma atmosferi oluştu. Daha 24 saat geçmedi, anlaşılan bu nezaket dili sizi tedirgin etti ki hemen gerilim siyasetini tekrar masaya, yüzünüze yansıttınız.

SİZE KÖTÜ BİR HABER VERECEĞİM:

Ya doğru yapmıyorsunuz sayın Bahçeli. Birakın toplum biraz rahatlasın. Yaşınız yeterince olgulaştı, siyasi tecrübeniz var. Artık sizi o tecrübenizle tanımak istiyor halk, öfkenizle, çatık kaşınızla, asık suratınızla değil. Yine anlaşılan muhalefet liderleri arasındaki temaslar sizi rahatsız etmiş. Sayın Bahçeli rahatsız olmuş olabilirsiniz. Ama size kötü bir haber vereceğim. Sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Yeni bir siyasi iklim oluşturacağız sayın Bahçeli. Uğraşmayın, bunu bozamayacaksınız. Bir gün gelecek sizle de görüşeceğiz. Kimseyi dışlamıyoruz.