Abone Ol

Elçin Sangu cephesinde neler oluyor?

ranini.tv'nin haberine göre, Elçin Sangu ile menajeri Başay Okay yollarını ayırma noktasına geldiler.

Elçin Sangu cephesinde neler oluyor?

Ranini.tv'nin özel haberi şöyle...

Star Tv'nin fenomen romantik komedisi Kiralık Aşk'ın başrol kadın oyuncusu Elçin Sangu ile menajeri Başay Okay yollarını ayırma noktasına geldiler. Bir süredir aralarındaki ilişkinin gerildiği sektör koridorlarında konuşuluyordu. Sular durulur diye bekledik ama görünen o ki durulmuyor.

Elçin Sangu, beş yıl önce İzmir'de yaşarken Derin Sular'ın cast direktörlüğünü yapan Başay Okay ile tanıştı. Sangu, kendisini 2011'de Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi için seçmeye sokan Başay Okay ile çalışmaya başladı ve 2012 yılının Eylül ayında iş ilişkilerini sözleşmeli olarak devam ettirme kararı aldılar.

Duyumlarımıza göre 2015'in Kasım ayında ayrılma konusu Sangu ile Okay'ın arasında ilk kez dillendirilmiş. Ve bu süreç geçen hafta başında kopma noktasına gelmiş. Elçin Sangu hafta başında avukatı yoluyla Okay'a gerekçeli tebligatını göndererek sözleşmesini tek taraflı feshetmiş.

Elçin Sangu'nun Okay ile ilişkisinin gerildiği bilgisi ortalığa sızmadan önce de yeni bir menajer aradığı ve dahi Gaye Sökmen ile görüştüğü de sektörde herkes tarafından konuşulmaya başlanmıştı. Bu sebeple sular iyice durulmadan ve işin rengi netleşmeden Gaye Sökmen'in olayda net bir pozisyon almayacağını düşünüyoruz. Sürecin nasıl gelişeceğini bekleyip hep birlikte göreceğiz..

Elçin Sangu'nun tükenmişlik sendromu konusuna gelince geçen yıl sonunda dizide gerçekleşen yönetmen değişikliğinin hemen ardından Sangu, sette çok uzun süren çekim süreleri nedeniyle sağlık sorunları çektiğini menajeri Başay Okay aracılığıyla Yapım ve Kanal'a bildirmiş ve çekim sürelerine 12 saat limiti koymak istemişti. Kanal da oluşan sıkıntılara hızlı bir çözüm geliştirebilmek için Ali Leskay'ı "Uygulayıcı Yapımcı" olarak sahaya sürmüştü.

Ancak çekim sürelerinde ciddi bir iyileştirme gerçekleştirildiğine dair bilgiye ulaşamadık. Günümüz sektör koşullarında 140 dakikalık bir dizinin başrol kadın oyuncusu için ne yazık ki ütopya olan 12 saat çalışma sınırının işletilmesi de pek mümkün görünmüyor. Muhtemelen işler eski tas eski hamam devam ediyordur. Ancak çekim sürelerinin insani şartları zorlaması sektörün temel sorunu ve hiçbir durum ve şart altında savunulacak, gerekçelendirilecek bir konu da değil.

Elçin Sangu cephesinde neler oluyor? - Resim: 1Elçin Sangu tükendi, her şeyi bırakıp gidebilir!

Elçin Sangu cephesinde neler oluyor? - Resim: 2Elçin Sangu'ya dudak uçuklatan teklif

Elçin Sangu cephesinde neler oluyor? - Resim: 3Elçin Sangu ve Barış Arduç'tan sıcak pozlar