Abone Ol

Dolgu ve Botoks mu, yüz germe ameliyatı mı?

Botoks ve dolgu yüzde belirli ölçüde gençleşme sağlar, tekrarlanma gerektirir. Yüz germe ameliyatı ise sizi 10 yıl süreyle yaklaşık 10 yaş daha genç gösterir. Doğal etkisiyle başarılı sonuçlar verir.

Dolgu ve Botoks mu, yüz germe ameliyatı mı?

Botoks ve Dolguyu Unutun

Günümüzde cerrahi uygulamaların yaygınlaşması ameliyatların giderek kolaylaşmasından kaynaklanmaktadır. Tıp teknolojisinin gelişimi sayesinde ameliyatlar geçmişe oranla daha konforlu biçimde yapılmaktadır. Bu sayede hastalar da daha hızlı iyileşir.

Bu gelişmeler ışığında yaşlanma karşıtı tedavilerde de ameliyat seçeneğinin olduğunu bilmeniz önem taşıyor. Özellikle 45 yaş üzeri kişilerde ihtiyaç görmeleri halinde gençleştirme etkisi ile yüz ve boyun bölgesinde cerrahi müdahaleleri rahatlıkla önermekteyim.

Botoks ve dolgu hayat kurtarır

Botoks ve dolgu 20. yüzyılın belki de en etkileyici yaşlanma karşıtı tedavileri olarak tarihe geçtiler. Ülkemizde de dünyada olduğu gibi artan oranda botoks ve dolgu uygulamaları yapılıyor. Bunun nedeni özellikle yüzdeki kırışıklıkları ve hacim kayıplarını gidermek. Ancak botoks ve dolgu belli oranlarda yüzünüzü restore etse bile bile uzun vadede 45 yaş ve üzerinde etkileri daha kısıtlı olmaktadır. Yine belirli aralıklarla tekrarlanma zorunluluğu tedavinin önemli parçasıdır. Etkisinin belirli süreyi kapsaması uygulamayı sürekli tekrar etmeniz gerektiğini gösterir.

Oysa yüz germe ameliyatı yüzde botoks ve dolgunun azalttığı ama tam çözemediği durumlarda etkili oluyor. Yüz germe ameliyatı sonrasında belirli bir süre sonra ihtiyaç olursa şayet o zaman yapılacak botoks daha etkili duruyor.

Kesinlikle yüz germe ameliyatı

Ben bu yüzden özellikle 45 yaş üstü kadın ve 50 yaş üzeri erkek hastalarımda gerekli olması halinde yüz germe ameliyatı öneriyorum. Yurt dışında sıklıkla yapılan bu ameliyat uzun süren kalıcılığı sayesinde yüz güldüren sonuçlar almamızı sağlıyor.

Yüz germe ameliyatı artık çok konforlu

Ülkemizde yüz germe ameliyatı konusundaki mesafeli tutum da yeni nesil ameliyat teknolojileri sayesinde giderek azalmakta. Eskisi gibi çok acılı ve zorlu ameliyatlar değil. Yüz germe operasyonları kısa sürede iyileşme özelliği ile hastaya hemen iyileşme ve hayata dönme imkanı sağlıyor. Hem de diri ve doğal bir yüzle.

Kırışarak yaşlanmak zorunda değilsiniz

Yüzdeki yaşlanma sonucu oluşan değişim maalesef çok çabuk fark ediliyor. Zamanın, güneşin ve hayat tarzımızın etkisi ile hızla deforme olan yüz derimiz bazen bizi olduğumuzdan daha sinirli ve yaşlı gösteriyor. Biz yüz gençleştirme ameliyatları ile bu durumu durdurup yavaşlatabiliyoruz. Elastikiyet kaybı, lekeler, çöküntüler, doku yitimi yüzde belirgin negatif etkiler yok edilebiliyor. Yine boyun bölgesinde oluşan sarkma, kırışıklık yaşı ele veren bazen de olduğundan daha yaşlı gösteren durumlar önlenebiliyor.

Yani bu tip sorunlara ameliyat ile hızla çözüm buluyoruz. Aşırı gergin olmayan doğal ifadeler, izlerin belirsiz olduğu sonuçlar yeni nesil yüz germe ameliyatlarının başarılı sonuçları arasında yer alıyor.

45 yaş sonrası ameliyat için ideal

Yüz germe ameliyatları kadınlarda 45 yaş erkeklerde ise 50 yaş üzerinde ideal bir tedavi seçeneği. 4 ila 6 haftada iyileşme sonuçlarıyla yaklaşık 10 yıl süreyle keyifle kullanacağınız bu ameliyat sizi yaşıtlarınızdan daha genç ve daha zinde gösterecek, emin olabilirsiniz.

www.serdarborabayraktaroglu.com