MedyaFaresi MedyaFaresi

Doğu Perinçek'in oğlundan ballı atama iddiasına yanıt: Hak kazandım!

Doğu Perinçek’in oğlu Sadık Can Perinçek’in Dışişleri Bakanlığı bünyesine ‘meslek memuru’ olarak çalışma başlaması sosyal medyada yapılan ‘ballı atama’ paylaşımlarıyla eleştirildi. Sadık Can Perinçek iddialara ilişkin, "Yazıldığı gibi ‘atama’ değil, aday memurluğu görevine hak kazandım" dedi.

Eklenme: 11 Eylül 2020 08:05 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 08:08

Sadık Can Perinçek, "Şu an askerliğimi Ankara’da yapıyorum. Aralık ayında askerliğimi bitirip görevime başlayacağım. Yazıldığı gibi ‘atama’ değil, aday memurluğu görevine hak kazandım.

Bakanlıkta hem yazılı sınava girdim hem de mülakattan geçtim. Mülakatta bürokratlarımız, dışişleri bakan yardımcılarımız yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum.

‘Tarih bölümü mezunu nasıl Dışişleri’nde çalışacak’ eleştirleri yapılmış. Bu bölümden derece ile mezun oldum. Tarih bölümü mezunları da Dışişleri Bakanlığı’nda çalışabiliyor.” dedi. 

Hürriyet’e konuşan  Doğu Perinçek de“Hayatı savaşla geçmiş bir aileyiz, neyi torpille kazanmış bu aile? Fransa’da okudu. İngilizce, Fransızca ve Osmanlıca biliyor. Oxford’un tarih sözlüğünü çevirdi. Perinçek ailesi bugünlere tırnağı ile gelmiştir” diye konuştu.