MedyaFaresi MedyaFaresi

Tarikat lideri, karısı başkasıyla cinsel ilişkiye girerken odada izliyormuş

Amerika'da Evanjeliklerin lideri Jerry Falwell Jr. ve eşinin karıştığı seks skandalı ile büyük bir sarsıntı yaşıyor.

Eklenme: 29 Ağustos 2020 12:36 - Güncelleme: 29 Ağustos 2020 12:51

Amerikan Evanjelik toplumu, en güçlü liderlerinden biri olan Jerry Falwell Jr. ve eşinin karıştığı skandal ile büyük bir sarsıntı yaşıyor.

Amerika Bülteni’nde yer alan habere göre; geçen günlerde Instagram hesabında, kendisi ve bir hamile kadın ile birlikte fermuarları ve göbekleri açık şekilde sarılmış haldeki fotoğrafını paylaşarak herkesi şok eden Falwell hakkında bu kez Miami’de yaşayan eski bir iş ortaklarından çarpıcı açıklamalar geldi.

erry Falwell Jr ve eşi Becki Falwell, 2019 yılı Mart ayında Las Vegas’ta katıldıkları bir konferansta.
 

EŞİNİN İLİŞKİYE GİRDİĞİ KİŞİ AÇIKLAMA YAPTI

Falwell ile ortak yatırımlar yapan iş ortağı Giancarlo Granda, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Falwell’in karısı Becki Falwell ile 8 yıldır cinsel ilişki yaşadıklarını ve ilişkiye girdikleri odada Jerry Falwell’ın da bulunup onları izlediğini iddia etti.

Dünyadaki en büyük Evanjelik eğitim kurumu olan Liberty Üniversitesi’nin başkanlığını da yürüten Falwell, bir kaç gün önce yaptığı açıklamada, “Eşinin bir kaç yıl önce uygun olmayan bir ilişkiye girdiğini, bu şahsın da para için kendilerine şantaj yaptığını” iddia etmişti. Reuters’a konuşan Granda, söz konusu şahsın kendisi olduğunu belirtti.

ÜNİVERSİTEDEN İSTİFA ETTİ

İncil’e uygun evlilik dışında her ilişkiyi ‘sapkınlık’ olarak nitelendirip sert şekilde karşı çıkan ve sol kesimin toplumun aile değerlerini yok ettiğini savunan bir muhafazakar grubun liderinin bu ilişkisi, yoğun şekilde ‘ikiyüzlülük’ eleştirilerine uğrayınca, Falwell üniversiteden istifa ettiğini açıkladı.

Granda, çift ile 20 yaşında olduğu 2012 yılında Miami’deki Fontainebleau Hoteli’nde havuz görevlisi iken tanıştığını, ondan sonra bir ay içinde de Becki Falwell ile cinsel ilişkilerinin başladığını söyledi.

Falwell çifti daha sonra Granda ile ortaklaşa Miami Beach Hostel’i satın aldılar. Şu anda 29 yaşında olan Granda, 8 yıl süren bu ilişki döneminde Becki Falwell ile birlikte oldukları zaman ya odada bizzat bulunarak ya da kamera ile Jerry Falwell’ın da onları izlediğini iddia etti.

TRUMP’I DESTEKLEYEN İLK LİDERDİ

Falwell ailesinin avukatları ise, ilişkinin Becki Falwell ve söz konusu şahıs arasında yaklaşık 1 yıl sürdüğü ve Jerry Falwell’ın bu ortamlarda bulunduğu iddiasının yalan olduğu savunuldu. Granda, ilişkinin, ortak işlerindeki anlaşmazlıkları nedeniyle sona erdiğini iddia ederken, Falwell ailesi ise Granda’nın kendilerine şantaj yapmaya başlaması nedeniyle sona erdiğini savundu.

2007 yılında ölen Amerikan Evanjelik lider Jerry Falwell Jr’ın oğlu olan Jerry Falwell, Evanjelik toplumunda Donald Trump’ın adaylığını destekleyen ilk lider olmuş, 2017 yılında da Trump’ı üniversiteye davet ederek öğrencilere bir konuşma yaptırmıştı.