Abone Ol

Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda Geceliği 76 Binlik Kral Dairesi!

AKP iktidarı tarafından ismi ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak değiştirilen Yassıada’da, ‘Katre Island Hotel’ hizmete girdi.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda Geceliği 76 Binlik Kral Dairesi!

AKP iktidarı tarafından ismi ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak değiştirilen Yassıada’da,  oda ve borsaların ortaklığıyla kurulan ‘Katre Island Hotel’ hizmete girdi. Otel’de kral dairesinin bir gecelik konaklama bedeli 70 bin liranın üzerinde.

27 Mayıs’ın ardından Demokrat Partililerin (DP) yargılandığı Yassıada’nın ismi, 2013’te AKP tarafından “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olarak değiştirilmişti.

2015’te de adada inşa edilecek yapılar için çalışma başlatılmış, bu yapıların açılışı geçen yıl 27 Mayıs’ta, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı törenle açılmıştı.

Bu yapılardan biri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile 137 Oda ve Borsanın ortaklığı ile kurulan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş’nin sahibi olduğu “Katre Island Hotel” hizmete girdi.

125 odalı otel rezervasyonlarının yapıldığı sitelerde yer alan bilgilere göre, otelin en pahalı odası olan 450 metrekare büyüklüğündeki kral dairesinin gecelik fiyatının ise 70-76 bin lira arasında değiştiği görüldü.

Otelde konaklamak için en düşük fiyatlı odanın ise 1200-1400 lira arasında değişiyor.