Abone Ol

Cumhuriyet gazetesi bağış kampanyası başlattı!

Cumhuriyet gazetesi okuyucusuna seslenerek bir bağış kampanyası başlattı.

Cumhuriyet gazetesi bağış kampanyası başlattı!

Cumhuriyet gazetesi, "İçten, açık yürekli çağrımızdır" diyerek okuyucusuna seslenirken, "Cumhuriyet Vakfı’na yapacağınız her bağış, destek, katkı; 1923 devriminin yaktığı uygarlık ateşinin sönmemesi için tutuşan bir kav olacaktır" diye ifade edildi.

İş Bankası'nda Cumhuriyet Vakfı adına bir hesap numarasının da açıldığı belirtilirken, "Her katkı; gazetemizin daha içerikli çıkmasını, Anadolu’ya yayılmasını, dünyadaki gelişmeleri daha iyi izlemesini, sanal yayıncılıkta güncel gelişmeleri yakalamasını, gençliğe daha çok ulaşmasını sağlayacaktır" denildi.

Cumhuriyet gazetesinin bağış duyurusu şu şekilde:

"Bu ülkenin aydınlık insanları biliyor ki:

Elinizde tuttuğunuz Cumhuriyet gazetesinin bir patronu yok. Hiç kimseden, hiçbir kurumdan buyruk ve emir almaz. Cumhuriyet’in tek yol göstericisi Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık temelini oluşturan aydınlanma ilkeleridir.

Bağımsızlık savaşımız; Anadolu’nun bozkır ve dağlarını aşan katır, deve, kağnı kolları ile cepheye erzak ve cephane taşıyan kadınlarımızın özverileri, yurt toprağını kan gülleriyle bezemiş erkeklerimizin canları üzerinde yükselmiştir. Kurtuluş ordumuz; çorap, kösele, çarık, yular, kundura, patiska; elinde avucunda ne varsa veren bir yüce gönüllü halkın ordusudur. O halkın önderi; 'Ordu yok, diyenlere, yapılır; para yok diyenlere, bulunur; düşman çok diyenlere, yenilir' diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Elinizdeki gazete de, Atatürk’ün adını verdiği Cumhuriyet’tir.

CUMHURİYETİ YAŞATMAK İÇİN

Gazetemiz Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilke ve devrimlerini koruma, yaşatma ve yükseltmekle yükümlüdür. Bu sorumluluğu sürdürmek için, bağımsızlık için yurttaşlarımızı tıpkı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda uygulanan bir toplu imeceye, halkın öz gücüne yaslanan yeniden bir Kuvayı Milliye hareketine çağırıyor. Bu içten, açık yürekli çağrımızdır.

Cumhuriyet Vakfı’na yapacağınız her bağış, destek, katkı; 1923 devriminin yaktığı uygarlık ateşinin sönmemesi için tutuşan bir kav olacaktır.

Her katkı; gazetemizin daha içerikli çıkmasını, Anadolu’ya yayılmasını, dünyadaki gelişmeleri daha iyi izlemesini, sanal yayıncılıkta güncel gelişmeleri yakalamasını, gençliğe daha çok ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu kampanya; CUMOK’un (Cumhuriyet Okurları), Atatürk devlerimlerine inanmış Atatürkçü Düşünce Derneği, kadın kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıdır. Bu tüm halkımıza 'son kale'nin korunması için önemli, içten ve açık yürekli bir çağrıdır. Bu çağrıya Atatürkçü sivil toplum örgütleri, kuruluşlar destek vereceklerini Cumhuriyet Vakfı’na bildirmişlerdir.

OKURLARIN ÇAĞRISI

Vakıf senedimize göre, CUMOK’ların çağrısıyla başlayan kampanyayla bağış almaya vakfımız yetkilidir. Bağışlarınızı '26 Ekim-26 Kasım 2018' tarihleri arasında bir ay süresince gazetemizden ve internet sitemizden duyurulan T. İş Bankası’nda açılan Cumhuriyet Vakfı hesap numaralarına yatırabilirsiniz.

-TL Iban numarası:

TR67 0006 4000 0011 3980 0074 52

-USD Iban numarası:

TR69 0006 4000 0021 3980 0112 91

-Euro Iban numarası:

TR28 0006 4000 0021 3980 0118 35

- Bağışlarınızı Cumhuriyet Vakfı’nın web sitesi www.cumhuriyetvakfi.org.tr adresi üzerinden de yapabilirsiniz.

NOT: Bağışlar şeffaf olarak internet sitemizden ilan edilecektir. Adlarının yayımlanmasını istemeyen bağışçılarımız hesap dökümüne bu çekincelerini belirtebilirler."