Abone Ol

Cumhuriyet Devrimlerini Hedef Alan Yapımcı Bakın Hangi Cemaatten Çıktı

"Yapımcı" Mesut Uçakan, Cumhuriyet devrimlerini hedef aldı. Uçakan'ın Oktarcıların programına katıldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Devrimlerini Hedef Alan Yapımcı Bakın Hangi Cemaatten Çıktı

"Yapımcı" Mesut Uçakan, bugün hükümete yakın Akit gazetesine verdiği demeçte, Harf ve Şapka Devrimini hedef aldı.

1930-1940 yıllarında geçen yeni filminin tanıtımını yapan Uçakan, filmde Cumhuriyet dönemini hedefine oturturken, "Bize yutturdukları yakın tarih işte bu operasyonların başladığı dönemler. Harf devrimi de şapka devrimi de bu dönemin en garip ve en acımasız olaylarından. Benim derdim, bunlara dikkat çekmek, bu operasyonların konuşulmasına, tartışılmasına vesile olmak. Ve tabii, hafızası alınmış yeni gençliğin dikkatini, bir nebze de olsa o döneme çekmek, az da olsa yaşanan acıları göstermek…" dedi.

OKTAR'IN PROGRAMINDAN ÇIKTI

Cumhuriyet devrimlerine saldıran Mesut Uçakan'ın Oktar cemaatiyle dikkat çeken ilişkisi ortaya çıktı.

Uçakan'ın, Oktarcıların kanalı olan A9 TV'de "Hayata Dair" adlı programa katıldığı görüldü.

2015 yılında Oktarcıların programına katılan Uçakan, Oktarcı Sedat Altan ve Altuğ Berker ile birlikte 53 dakikalık bir program gerçekleştiriyor.

Söz konusu programda Oktarcılar Mesut Uçakan'a "abi" diyerek seslenirken, Uçakan'ın yeni projelerine de kanalda yer vermek istediklerini belirtiyorlar.

Öte yandan, Odatv editörü Hakan Erol'un Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan "Turnike" adlı kitabı da; Oktar cemaatinin cinsel sömürü sistemini, kritik yargı ve emniyet ilişkilerini, FETÖ ile işbirliğini, İsrail’le yakın temasını, Oktar’ın ünlülerini ve siyasi ayağını ele alıyor.

Gazeteci Hakan Erol, ayrıca kitapta birçok gizli ve kritik yazışmaya da yer verirken, Oktar’cılara yapılan operasyonun “şifrelerini” de açıklıyor.

Odatv.com