MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhurbaşkanlığı korumalarına milletvekili danışmanlarından alkışlı tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel Başkanı olarak ilk kez katılacağı grup toplantısı öncesinde yerlerini alan milletvekilleri ve danışmanlar da dahil herkes güvenlik gerekçesiyle dışarı çıkarıldı. Haberi olmayanlar tepki gösterdi.

Eklenme: 30 Mayıs 2017 11:02 - Güncelleme: 30 Mayıs 2017 11:13

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Meclis'teki AK Parti grup toplantısı öncesinde cumhurbaşkanlığı korumaları, milletvekili danışmanlarından salonun dışına çıkmalarını isterken, danışmanlar, bu durumu alkışla protesto etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, TBMM'de katılacağı AK Parti grup toplantısı öncesinde, cumhurbaşkanlığı korumaları ve milletvekili danışmanları arasında tartışma yaşandı. Cumhurbaşkanlığı korumaları, grup toplantısının yapılacağı Meclis'teki Eski Senato Salonu'na arama köpeği geleceğini belirterek, danışmanları dışarı çıkarmak istedi. Milletvekili danışmanları ise bomba arama köpeğine sabah erken saatlerde salonda arama yaptırıldığını savunarak, dışarı çıkmayı reddetti.

DANIŞMANLAR, SALONDAN ÇIKMADI
Bunun üzerine bir koruma, kürsüye çıkarak, "Sayın vekillerimiz, yeni ve eski vekillerimiz olmak üzere bütün danışman ve koruma arkadaşlarda lütfen rica ediyoruz. Kısa süreli bir boşaltmanız gerekiyor" dedi. Danışmanlar, bu durumu alkışla protesto etti ve salondan dışarı çıkmadı.