Abone Ol

Cübbeli Ahmet'ten Çocuklarınızı İmam Hatiplere Göndermeyin Çağrısı

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te katıldığı program sırasında imam hatiplerdeki cemaat bağlantılı hocalardan şikayetçi olarak "çocuklarınızı göndermeyin" çağrısında bulundu.

Cübbeli Ahmet'ten Çocuklarınızı İmam Hatiplere Göndermeyin Çağrısı

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

İmam Hatip Liseleri ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin" tavsiyesinde bulundu.

DİĞER CEMAATLERDEN ŞİKAYETÇİYMİŞ

Ahmet Mahmut Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" dedi. Ahmet Hakan'ın "aaaa niye?" diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şöyle devam etti:

"Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan 'Kuran değişsin' diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca...”