Abone Ol

CNN Türk muhabiri Ceylan Sever’in yardım çağrısı! Acil kan aranıyor

CNN Türk'ün başarılı muhabiri Ceylan Sever'in kuzeni Koronavirüs'e yakalandı. Kuzeninin durumunun ağırlaştığını ve tedavi için virüsü yenen bir kişiye ihtiyaç olduğunu belirten Sever sosyal medyadan çağrı yaptı.

CNN Türk muhabiri Ceylan Sever’in yardım çağrısı! Acil kan aranıyor

Tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ediyor. Salgın ile gelişmeleri an be an takip eden muhabirlerden de zaman, zaman kötü haberler geliyor.

NTV muhabiri Korhan Varol'un ardından kurumda 4 kişinin daha testlerinin pozitif çıktığı duyurulmuştu.

Kötü haber bu defa CNN Türk'ten geldi. Kanalın başarılı muhabiri Ceylan Sever, 27 yaşındaki kuzeninin virüse yakalandığın duyurdu.

Kuzeninin durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındığını belirten Sever doktorların tedavi için virüsü daha önce yenen bir kişiye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Hastalığı 15 günden fazla bir zaman önce yenen vatandaşlara çağrı yapan Sever, sosyal medya hesabından şu çağrıyı yaptı;

Kuzenime covid-19 teşhisi kondu. 27 yaşında 1.90 boyunda neredeyse 100 kilo dağ gibi adam.

Hiçbir kronik rahatsızlığı yok. Ama nedense çok ağır geçiriyor. İlk günler ateşi düşmedi, ilaçları hep kustu.

En son öksürürken kan gelmeye başladı. Yoğun bakıma aldılar. 2. gün entube ettiler. Hala yoğun bakımda, vücudu bir türlü tedaviye cevap vermiyor. Doktorlar, “İyileşmiş ve üzerinden 15 gün geçen eski bir covid-19 hastası gerekiyor” dediler.

Kanından aldıkları antikorla kök hücre nakli yapacaklarmış. Lütfen bu kriterlere uyan biri varsa yardımcı olsun, lütfen. İstanbul’dayız,tedavisi burada yapılıyor.

Eğer yardımcı olabilecek biri varsa ve şehir dışı onun için sorun olmayacaksa tüm imkanlarımızı seferber ederiz.

Getir götürür ne gerekirse yaparız.Bakın daha çok genç,önünde bir sürü zaman var,hayalleri var. Her şeyi yapmaya hazırız.