MedyaFaresi MedyaFaresi

Cinsel içerikli mesajlar ölüm getirdi

Karısıyla birlikte gözaltına alınan F.Ç., mahkemeye sevk edilirken, ilk ifadesinde cinayeti atılan SMS'ler nedeniyle işlediğini söyledi.

Eklenme: 23 Ocak 2017 22:51 - Güncelleme: 23 Ocak 2017 22:53

Adana'da bir kişi, karısına cinsel içerikli mesaj atan ve internet üzerinden taciz ettiğini iddia ettiği komşusunu pompalı tüfekle vurarak öldürdü.
Komşusunun eşine cinsel içerikli mesajlar attığını öğrenen 32 yaşındaki F.Ç., komşusunu pompalı tüfekle vurarak öldürdü. İddiaya göre, bir süre sonra Ö.T. komşusu D.Z.'ye SMS ve internet yoluyla cinsel içerikli mesajlar gönderdi. Bu olaylar yaşanırken D.Z. ile F.Ç. de geçimsizlik nedeniyle sürekli kavga etmeye başladı. 20 Ocak günü D.Z. ile F.Ç. yine kavga edince, F.Ç. evi terk edip gitti. F.Ç. akşam eve gelmeyince D.Z. evden ayrılıp kocasını aramaya başladı. Ancak bulamayıp eve döndüğünde evde komşusuyla karşılaştı.
KOCASINA MESAJLA ANLATTI
Evine izinsiz girilmesine sinirlenen D.Z., Ö.T. ile kavga etti. Daha sonra da telefonla eşini aradı. Ancak eşi telefonu açmayınca SMS atıp, "Ö. eve girmiş beni rahatsız ediyor, uzun süredir de bana cinsel içerikli mesajlar atıyordu" diye yazınca, F.Ç. arkadaşı A.B.'yi (27) alarak eve geldi. Taraflar arasında satırlı, pompalı tüfekli kavga çıktı. Kavgada Ö.T., F. ve A.'yı satırla yaraladı. Bunun üzerine F.Ç. pompalı tüfeği alıp ateş ederek Ö.T.'yi vurdu. Bu arada D.Z. de olay yerinden kaçıp kayıplara karıştı.
F.Ç. ile A.B. kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, yaralanan Ö.T. ise eşinin çağırdığı ambulans ile hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Polis olaydan sonra yaptığı çalışmada F.Ç. ile eşi D.Z.'yi gözaltına aldı. A.B.'nin ise hastanedeki tedavisi devam ediyor. F.Ç. ve D.Z. bugün sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.