Abone Ol

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül sözlerine tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayınız olacak mı?" sorusuna açık kapı bırakarak "Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?" demesine CHP milletvekillerinden tepki geldi.

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül sözlerine tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, "CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül mü olacak?" sorusuna yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Bu konuda bize gelen hiçbir şey yok. Olmayan bir konuda bir düşünce beyan etmemizin mantığı yok. Soru şu: Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül mesajları bazı CHP milletvekillerini ve partilileri kızdırdı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "Abdullah Gül ve türevleri kumpas davalara nezaret etmiş, Cumhuriyet’in değerleri ile hep kavgaları olmuştur. Bu gibilerin gözümde nokta kadar değeri yoktur. Kumpas şehitlerinin ruhu şad olsun!" ifadelerini kullandı.

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül sözlerine tepki - Resim: 1

CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt da "Siyaset,ciddiyettir. Siyaset,nezakettir. Siyaset,vefadır. Siyaset,hele SOL SİYASET,kavramlar çarpıtılarak yapılamaz. Unutulmamalıdır;ARŞİV UNUTMAZ! #kantinsolculuğu,#rakımasası edebiyatı yapanlar kimleri aşağıladıklarını çok iyi düşünmelidirler. ARŞİV açılır mahcup olurlar!

LAİKLİK olmadan demokrasi olmaz. LAİK olmayan devletin DEMOKRATİK olması mümkün değildir. LAİKLİK ve ATATÜRK(anti-emperyalist-tam bağımsızlık ideolojisi)Türkiye Cumhuriyeti’nin KİLİT TAŞIDIR. LAİKLİK VE ATATÜRK(ideolojisi)den ödün vererek CUMHURİYET DEMOKRASİ İLE TAÇLANMAZ" yorumunda bulundu.

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'nun Abdullah Gül sözlerine tepki - Resim: 2