MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'li Tezcan'dan Erdoğan'ın o sözlerine yanıt: Erdoğan yargıya talimat verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TİM Genel Kurulu'nda CHP'nin yürüyüşü ile ilgili sözlerini değerlendirdi. Tezcan savcılara yeni talimat verdiğini savundu.

Eklenme: 17 Haziran 2017 16:49 - Güncelleme: 17 Haziran 2017 16:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KIlıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin konuştu. Erdoğan, "Yargı yarın sizi de biyerlere davet ederse şaşmayın. Ramazan ayı içinde milleti sokağa dökmek sureti ile bu yürüyüşe başlamak doğru değil" sözlerine CHP'den jet yanıt geldi.

Hürriyet'in haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan kısaca şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortdan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. 2 gün önce Anayasa'nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan bugün savcılara talimat veriyor. Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Meclis'te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhlafet pratisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlkte adalet arar. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız.  O nedenle sokaktayız. 15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminin için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu."