Abone Ol

CHP'li Altay Millet İttifakının Adayının Ne Zaman Açıklanacağını Söyledi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını seçim kararının alındığı gün duyuracaklarını söyledi.

Millet İttifakı Adayını Ne Zaman Açıklayacak?

Türkiye'de her ne kadar seçime daha iki yıl olsa da, ekonomi başta olmak üzere birçok alanda yaşanan sorunlar muhalefetin adayının kim olacağına dair tartışmaların gündemde kalmasına neden oluyor.

Bu kapsamda yapılan bazı anketlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere birçok ismin adı öne çıkıyor.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TV100'de yayınlanan 'Pazar Siyaseti' programında Pınar Işık Ardor'un bu yöndeki sorusunu yanıtladı.

'SEÇİM KARARININ ALINDIĞI GÜN AÇIKLAYACAĞIZ'

Altay, "Daha adayınız belli değil. 'Kılıçdaroğlu'nun aday olacağı yüzde 99' deniyor. Bahis şeklinde gitmesini doğru buluyor musunuz? Neden açıklamıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

"Adayı erken açıklamayı doğru bulmuyoruz. Bizim adayı açıklayacağımız gün seçim kararının alındığı gün olur muhtemelen. Ama 1 gün sonra olmaz. Aynı gün açıklayacağız.

'GENEL BAŞKANIMIZIN KİŞİSEL HİÇBİR TASARRUFU OLMAZ'

Biz bir ittifakız, sayın genel başkanımızın kişisel hiçbir tasarrufu olmaz. Bir evlilik gibi. Evdeki televizyon değişecekse karı - koca birlikte karar verirse bu anlam taşır. Millet İttifakı liderleri oturacaktır, ortaklaşa bir aday üzerinde çok rahat uzaklaşacaktır."