MedyaFaresi MedyaFaresi

Charlie Hebdo'dan Erdoğan'a çirkin saldırı

Fransız Charlie Hebdo Dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik çirkin bir saldırıda bulundu. Dergiye sosyal medyada tepki yağdı.

Eklenme: 28 Ekim 2020 00:31 - Güncelleme: 28 Ekim 2020 00:38

Fransız Charlie Hebdo dergisi yeni bir skandala daha imza attı. Daha önce Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürle alçakça saldıran dergi, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı.

Erdoğan'ı hedef alan bir karikatürü kapak yapan dergiye sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

Hz. Muhammed'e (s.a.v) yönelik ahlaksızca karikatürlerle tüm İslam dünyasının tepkisini çeken Fransız Charlie Hebdo dergisi bu kez de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam dünyasını hedef almasından cesaret alan dergi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karikatürünü kapağına taşıdı. Büyük bir alçaklığa daha imza atan dergiye sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

ALTUN'DAN SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,  "Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini  sanıyorlar. Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek."  ifadelerini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  karşı yapılan çirkin karikatüre ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, paylaşımında "Batı'nın faşist  kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza  saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar.  Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek. Türkiye güçlenecek,  faşizm ve faşistler kaybedecek." değerlendirmesinde bulundu.