Abone Ol

Cem Küçük'ten Büyük Gaf! Mahfi Eğilmez'i Merkez Bankası Başkanı Yaptı

Cem Küçük, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini savunurken, ekonomist Mahfi Eğilmez hakkında "2001'de Merkez Bankası başkanıyken ekonomiyi batırdı" ifadesinde bulunarak büyük bir gafa imza attı.

Cem Küçük'ten Büyük Gaf! Mahfi Eğilmez'i Merkez Bankası Başkanı Yaptı

Son olarak Sedat Peker'in "Çakma MİT’çi, seni de misafir oyuncu olarak alacağım” sözlerine "Elinden geleni ardına koyma" cevabını verip sonra tweetini silen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bu defa canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnşallah raflardaki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz” açıklamasını savunurken yaptığı gafla gündeme geldi.

Cem Küçük, HaberTürk’te yayınlanan Enine Boyuna programında hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen'in eski Hazine Müsteşarı, ekonomist Mahfi Eğilmez'e atıf yapmasına karşı çıktı. Şen’in konuşmasını bölen Cem Küçük “Hocam Mahfi Eğilmez'in Merkez Bankası (MB) başkanlığı yaptığı dönemi de gördük biz. 2001 krizinde bu ülkeyi batıranlardan biridir Mahfi Eğilmez. Eğilmez ekonomi hakkında konuşamaz, ekonomiyi batıran adamdır” dedi.

Ersan Şen ise “Siz onu söylersiniz Mahfi Eğilmez'de cevap hakkını kullanır” yanıtını verdi.

'HAYATIMDA MERKEZ BANKASI'NDA GÖREV YAPMADIM'

Cem Küçük'e cevap, Mahfi Eğilmez'den geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Eğilmez, "Habertürk'te bir programda adım 2001 krizinde ülkeyi batıran Merkez Bankası Başkanı diye geçmiş. Hayatımda Merkez Bankası'nda hiç görev yapmadığım gibi kamu görevinden 1997 yılı Aralık başında istifaen ayrıldım. Kamuoyuna duyururum" dedi.

Cem Küçük'ten Büyük Gaf! Mahfi Eğilmez'i Merkez Bankası Başkanı Yaptı - Resim: 1