MedyaFaresi MedyaFaresi

Burhan Kuzu'dan Zaytung'a: Engeli kaldır adamsan

Eski AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, hiciv haber sitesi Zaytung'a tepki gösterdi ve "Ben bu gibilere HS diyorum. Herkese demem. Zaytung gibi hak edenlere bu unvanı veririm. Engeli kaldır adamsan" dedi.

Eklenme: 12 Aralık 2019 19:30 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 20:03

Eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, parodi haber sitesi Zaytung'a tepki gösterdi. Kuzu, Zaytung'a yazdığı mesajda "Ben bu gibilere HS diyorum. Herkese demem. Hak edenlere bu unvanı veririm. Engeli kaldır adamsan" dedi. Zaytung ise Kuzu'nun tepkisine yanıt olarak "Kuzu'ya makam verilmemesinin nedeni, ne istediğinin bir türlü anlaşılamaması olabilir mi?" dedi. 

Kişisel Twitter hesabında "Zaytung denen ne idüğü belirsiz bir şey var" diyen Kuzu, devamla şunları söyledi: "Hakkımda sen istediğin pisliği yapacaksın, cevap vermemi de engelleyeceksin. Sonra da bizleri demokrat olmamakla suçlayacaksın. İşte ben bu gibilere HS diyorum. Herkese demem. Zaytung gibi hak edenlere bu unvanı veririm. Engeli kaldır adamsan."

​Zaytung ise Kuzu'ya resmi Twitter hesabında  yanıt verdi. Kuzu'nun attığı tweetin ekran görüntüsüne yer verilen paylaşımda, şu ifade kullanıldı:

"Kuzu'ya makam verilmemesinin nedeni, ne istediğinin bir türlü anlaşılamaması olabilir mi? TDK yetkilileri birazdan canlı yayında."