Abone Ol

Bergüzar Korel'in 6 hali

Bergüzar Korel, güzelliğin evrimini objektif karşısında farklı dönemden 6 kadını canlandırarak gözler önüne serdi.

Bergüzar Korel'in 6 hali

Bergüzar Korel, MediaCat’in geleneksel yılbaşı kapağının bu yılki yüzü oldu. Ünlü oyuncu, güzellik kavramının işlendiği özel sayı için Antik Yunan’dan Mısır’a, Victoria dönemi İngilteresi’nden geyşaya, 20’lerden 50’li yıllara ait altı farklı kostümle poz verdi.

Bergüzar Korel’i geyşa yapabilmek için de özel bir makyaj uygulandı.

Bergüzar Korel'in 6 hali

Bergüzar Korel, 50’li yılların saç, makyaj ve kostümleriyle...

Bergüzar Korel'in 6 hali
"BANA GÖRE GÜZELLİĞİN ANLAMI: ZARAFET

Korel çekim sonrası kadın ve güzellik üzerine soruları yanıtladı: “Her dönemin güzellik anlayışının farklı olduğu bir gerçek ama bana göre güzelliğin anlamı zarafet olduğu için 1920’lerden başlayarak 40’lara kadar devam eden dönem, kadının en zarif göründüğü yıllardır.

Bergüzar Korel'in 6 haliÜnlü oyuncu, konsept gereği Kleopatra kılığına da büründü.

"İÇTEN BİR GÜLÜMSEME VE SAMİMİYET"

Güzellik denince benim aklıma ilk gelen içten bir gülümseme ve samimiyet. Gözlerinin içi gülen, özgüvenli ve samimi bir kadının hayatta başaramayacağı bir şey olmadığını düşünüyorum.”

Bergüzar Korel, 50’li yılların saç, makyaj ve kostümleriyle... Röportajda, kadınların son yıllarda güzellik uğruna hayatlarını riske attığı gerçeğine de değinildi.

bergüzal korel'in 6 haliÜnlü oyuncu, konsept gereği Kleopatra kılığına da büründü.

"ÖZGÜVENLİ KADIN OLMAK"

Ünlü oyuncunun, “Anoreksiya, bulimia, depresyon, estetik bağımlılığı gibi birçok sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Sizce güzelliğin bir mesele haline gelmemesi için neler yapılmalı?” sorusuna yanıtı ise şöyle oldu: “Güzelliğin mesele haline gelmemesi bence daha özgüvenli bir kadın olmaktan geçiyor. Sanırım kendinin farkında olmak, kendine güvenmek, tüm hataların ve doğrularınla kendini olduğun gibi sevmek güzelliği mesele haline getirmekten uzaklaştırabilir bizi.

Bergüzar Korel'in 6 haliVictoria dönemi İngilteresi’nin kostümleri, Bergüzar Korel’i bir tablo yüzü haline getirdi.
"SOSYAL MEDYADA FİLTRESİZ HASHTAG'I BİLE DOĞAL DEĞİL"

Sosyal medyadaki nofilter (filtresiz) hashtag’inin bile doğallığın çok dışında olduğunu düşünüyordum. Orada yine bir kendini gösterme ve bilgi verme çabası var gibi. Doğalsan zaten doğal görüneyim gibi bir derdin olmaz ya da bunu enformasyon olarak vermezsin bence. O yüzden güzellik konusunda henüz kendini bulamamış bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum.”

Bergüzar Korel'in 6 haliBergüzar Korel, bu karede saçaklı elbisesiyle 20’lerin Çarliston dansçıları gibi görünüyor.