MedyaFaresi MedyaFaresi

Belediye başkan adayının lüks yatta escort kızlarla kaseti çıktı

Macaristan'da yerel seçimlerde Başbakan Viktor Orban'ın Gyor kenti için desteklediği belediye başkanı adayının bir teknede alem yaparken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Eklenme: 13 Ekim 2019 19:49 - Güncelleme: 13 Ekim 2019 19:55

Uyuşturucunun da kullanıldığı videoda 54 yaşındaki belediye başkanı adayı hayat kadınlarıyla birlikte görülüyor.

Hafta içinde uluslararası basında yer alan haberlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun özellikle Budapeşte belediye başkanlığı yarışında ilham olduğuna dair ifadelerin yer almasından sonra Başbakan Viktor Orban’a bir kötü haber de Gyor belediye başkan adayından geldi.

Orban’ın desteklediği Gyor belediye başkan adayı Zsolt Borkai’nin lüks bir yatta alem yaparken çekilmiş görüntüleri Macaristan gündemine bomba gibi düştü.

Hırvatistan’ın turistik kentlerinden Dubrovnik açıklarında Adriyatik Denizi’nde seyreden lüks bir tekne içerisinde hayat kadınlarıyla görüntülenen Borkai iddiaları yalanladı.

54 yaşındaki iki çocuk babası Borkai’nin görüntülerinin yetişkin içerikli video paylaşım sitelerinde görüntülenmesi tartışmayı alevlendirdi.

Videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından, ülkede büyük bir tartışma çıktı.

Videonun ortaya çıktığı günlerde bunların bir karalama kampanyası olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını açıklayan Borkai daha sonra bu görüntülere rağmen yarıştan çekilmeyeceğini duyurdu. Borkai, “Ailemden özür diledim ama halen adayım” dedi.

Öte yandan videoda görüntülenen kişilerden bazılarının uyuşturucu kullanması da tepki çekti. Başbakan Orban’ın kurmayları, “Bu video Macaristan siyasi hayatının düştüğü en dip noktadır” açıklamasını yaptı.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından belediye başkanı adayı geri adım atmayacağını söylemişti.

“İMAMOĞLU MACAR MUHALEFETİNE İLHAM VERDİ”

Macaristan Başbakanı Orban’ın partisi Fidesz Partisi, son 7 seçimde arka arkaya zafer kazanırken hafta içinde Financial Times’a konuşan Macaristan muhalefeti ortak bir karar alarak Budapeşte’de tek bir adayı destekleyeceklerini duyurmuştu.

Muhalefetin adayı Karacsony, İstanbul’da İmamoğlu için uygulanan taktiği ilk kez kullanacaklarını dile getirmiş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile bir araya geldiğini de söylemişti.