Abone Ol

Bayan kahkaha Buket Aydın: İmamoğlu Cumhurbaşkanı olabilir ama...

Sunucu Buket Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında video paylaştı. İmamoğlu ile ilgili kahkaha atarak yorum yapan Aydın, Yavaş hakkında da eleştiride bulundu.

Bayan kahkaha Buket Aydın: İmamoğlu Cumhurbaşkanı olabilir ama...

Buket Aydın, Ekrem İmamoğlu hakkında çektiği videoda kahkaha atarak "Ekrem İmamoğlu'nda Cumhurbaşkanı olma potansiyeli var, ama Tayyip Bey varken değil" ifadelerini kullandı.

"Ekrem İmamoğlu, tabii... Tıs tıs tıs... İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bizi hiç şaşırtmadı. Anında bir değişim vurgusunda bulundu. Hayatta en istediği şey bence CHP Genel Başkanı olmak, oradan da Cumhurbaşkanı olmak. Var o potansiyel sende Ekrem İmamoğlu. İleride, şimdi değil, Tayyip Bey varken değil. Olur musun? Olursan şaşırmam. Ekrem İmamoğlu'nda her yere oynama kapasitesi var ya... Çok ciddi bir kapasite, herkes yok ha. Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olacağını bile düşünmüyorum. Mansur Yavaş oturayım evimde istiyor, 'Beni rahat bırakın' modunda bir insan. Bir de son hezimette bunlarla... Valla adamı yalancı yaptınız koca Mansur Yavaş'ı ya. Uydu o Ekrem İmamoğlu'nun aklına, uydu CHP'dekilerin aklına. Çok yanlış hareketlerdi. Ekrem Bey'in çok etkilendiğini zannetmiyorum bu durumdan ama Mansur Bey üzülmüştür belki 'Ne duruma düştük' diye." ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yerel seçimleri öncesi Kanal D'de Buket Aydın'ın konuğu olmuştu. Sunucu Aydın, yerel seçimde büyükşehirleri kazanamama ihtimali üzerine bir soru yöneltirken, Kılıçdaroğlu araya girerek, İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Mersin gibi büyükşehirleri alacaklarını dile getirmişti. Kılıçdaroğlu'nun bu yanıtı karşısında Buket Aydın'ın gülerek "Bugün formunuzdasınız" demesi sosyal medyada tepki almıştı.