Abone Ol

Barış Yarkadaş ile Hacı Yakışıklı Arasında Stüdyoda Gergin Anlar Yaşandı

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandı. Fincancı'nın tutuklanması tv100'de masaya yatırıldı.

Barış Yarkadaş ile Hacı Yakışıklı Arasında Stüdyoda Gergin Anlar Yaşandı

tv100'ün gündem belirleyen programı Sağlı Sollu'da maderatör Erdoğan Aktaş ve konuklar; tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, AKİT Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Politikyol Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Fırat, tv100.com yazarı Latif Şimşek gündemi masaya yatırdı.

Programda Türk Tabibler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın tutuklanma sürecinde yaşananlar tartışma çıkardı. Yarkadaş ile Yakışıklı arasında gergin anlar yaşandı.


Hacı Yakışıklı, "Eyyy Şebnem Korur Fincancı Türk Tabibler Birliği'nin başında olarak böyle siyasi açıklamalar yapma" deriz." O zaman tutuklanırsa hukuk ayaklar altına alınmış olur. Ama burada PKK var Barış bey." dedi.


Yarkadaş ise, "Memlekette hukuk mu kalmış Hacı Allah aşkına... Kadın gidiyor; "ben ifade vereyi diyor." diyor. "Hayır" diyorlar." ifadelerini kullandı.

Yakışıklı'nın, "Benim arkadaşım çıksa PKK kanalına gözaltına almayana yazıklar olsun, tutuklamayana yazıklar olsun. Benim arkadaşım çıksa, canım ciğerim çıksa tutuklamayan devlet devlet değildir." sözlerine Yarkadaş şöyle yanıt verdi:


Hukuk herkese lazım, devlet kendisini korur sen merak etme. Türki Silahlı Kuvvetlerinin hukukunu kendisi de korur bu millet de korur, herkes korur. Türk Silahlı Kuvvetleri bu milletin gözbebeğidir kardeşim. Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden hukuku ayaklar altına almanın zeminini aramayın.

Yakışıklı'nın, "Hukuk ayaklar altına mı alındı?" sorusuna Yarkadaş, "Tabi ayaklar altına alındı, ben ifade vereyim diyor 'hayır' diyor kardeşim. İftira da atsan, hakaret de etsen çağırırsın ifadeye. Türk Silahlı Kuvvetlerine bu tavır zarar verir. Hukuk herkese lazım." cevabını verdi.