Abone Ol

Bankadan satılık kelepir Porsche

Bir banka, kredi borcu ödeyemeyen müşterisinin Porsche marka spor otomobilini satılığa çıkardı.

Bankadan satılık kelepir Porsche

Bankalar, bireysel kredilerini ödeyemeyen müşterilerinin mallarına el koyuyor. Daha sonra İnternet üzerinden satışa çıkan mallar arasında lüks otomobiller ve evler dikkat çekiyor. Son olarak bir banka 700 bin liralık Porsche marka spor otomobili satışa çıkardı. Milliyet gazetesinden Kadife Şahin’in haberine göre, bireysel kredilerdeki ödeme sorunu, bankaların elindeki gayrimenkul stoğunu büyütürken ekonomik belirsizliğin ve sıkıntıların her seviyeden bireyleri etkilediğinin işaretleri de var.

Kredi borçlularının ödeme zorluğuna düşmesi sonucunda ellerinde çok sayıda, arsa, bina, konut biriken bankalar, icra yoluyla düşük fiyatlı satış yerine bu gayrimenkulleri kendi portföyüne alıyor ardından da online sitelerinde verdikleri ilanlarla satışa çıkarıyorlar.

Aynı şekilde bankaların ellerinde çok sayıda araç da birikti. Burada dikkat çekici olan bankaların elinde 8 bin TL – 10 bin TL değerinde araç ile fiyatı 220 bin euro ile 335 bin euro arasında değişen lüks araçların da banka otoparklarına düşmesi.

700 BİN TL’YE PORSCHE

Banka kredisi ile aldığı lüks araçın kredisini ödeyemeyen işadamının arabasına bankası el koydu. Rusya’ya ihracat yapan bir işadamına ait olduğu belirtilen Porsche satılmak üzere bankanın otoparkında yeni sahibini bekliyor. Bazı bankaların elinde artık üretimi olmayan Tempra araçlar bile satış listelerinde beklerken 2013 model PORSCHE – 911 Carrera 4S Cabrio marka araç da satışa çıkarılıyor. 19 bin 800 kilometrede olan Porsche’nin satış fiyatı 700 bin TL.