Abone Ol

Ali Sabancı 48 saatliğine uyutuldu, Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumu nasıl?

Leros’ta geçirdikleri deniz kazasının ardından önce Bodrum’a, oradan da Nişantaşı’ndaki Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne getirilen Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı’nın tedavileri yoğun bakımda devam ediyor. Ali Sabancı'nın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Ali Sabancı 48 saatliğine uyutuldu, Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumu nasıl?

Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı çifti Perşembe akşamı Lipsi adası kıyısında meydana gelen bot kazasında yaralanmış ve Leros Adası Hastanesi'ne kaldırılmışlardı. Gece saatlerinde Bodrum Amerikan Hastanesi'nden Leros'a gelen ekibin Yunan doktorlarla birlikte gerçekleştirdiği altı saat süren operasyonda Ali Sabancı'nın dalağı alınmış ve aort yırtılması şüphesiyle önlem amaçlı müdahale edilmişti. Leros'ta Vuslat Doğan Sabancı'ya da ilk müdahale yapılmıştı.

Daha sonra Bodrum üzerinden İstanbul'a nakledilen Ali Sabancı, Nişantaşı Amerikan Hastanesi’ne gelir gelmez kalp damar cerrahları tarafından tekrar ameliyata alınmıştı. Aort damarına stent takılan Ali Sabancı akşam saatlerinde batındaki travmaya bağlı kanama nedeniyle yeniden ameliyata alındı.

48 saat uyutulmasına karar verildi

Gazete Oksijen'in haberine göre; gece 01.00 sıralarında tamamlanan operasyonu Genel Cerrah Prof. Tunç Yaltı ve Damar Cerrahı Haldun Karagöz’ün de bulunduğu bir ekip gerçekleştirdi. Sabancı’ya beyin kanaması şüphesiyle embolizasyon yapıldığı da belirtiliyor. Yoğun bakıma alınan Ali Sabancı’nın 48 saat kadar uyutularak izlenmesi kararlaştırıldı.

Operasyon 5,5 saat sürdü

Eşinden birkaç saat sonra Nişantaşı Amerikan Hastanesi'ne getirilen Vuslat Doğan Sabancı ise Cuma akşam saatlerinde ameliyata alındı. Yüzünden yaralanan Vuslat Doğan Sabancı, travmatoloji ve plastik cerrahların katıldığı 5.5 saatlik başarılı operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.