Abone Ol

Ali Babacan Deva Partisi'nin reklamını kabul etmeyen kanalları ifşa etti: Acun detayı

2023 yılı seçimleri için reklam filmi çeken Deva Partisi 8 ulusal kanaldan red cevabı aldı. Parası karşılığı yayınlanması istenen reklamı reddeden kanalların listesini Ali Babacan duyurdu.

Ali Babacan Deva Partisi'nin reklamını kabul etmeyen kanalları ifşa etti: Acun detayı

Deva Partisi 2023 yılı seçimleri için çektiği reklam filmini yayınlatmaya başladı. Reklam filminin seslendirmesini Ali Babacan yaptı.

Bazı kanallarda yayına giren reklam filmi meğer ulusal ve bilindik bazı kanallardan red cevabı almış. Listede Acun Ilıcalı ile birlikte Doğuş ve Demirören grubu kanalları da yer alıyor. 

Korkmayın yayınlayın

Ali Babacan, parası karşılığı reklam filmini 8 televizyon kanalının reddettiğini açıkladı. 'Korkmayın' diye twit atan Ali Babacan "Türkiye kazanınca siz de kazanacaksınız. Yayınlayın reklam filmimizi. Ayrımcılık yapmayın. Biz yapmıyoruz, siz de yapmayın.”

Paralı reklamı yayınlamayan kanalların listesi

Deva Partisi'nin seçim reklamını yayınlamayan kanalların listesi partinin sosyal medya twitter hesabından ifşa edildi.

Listede Demirören grubunun kanalları ile birlikte Doğuş ve Turkuaz Grubu kanalları bulunuyor. Acun Ilıcalı'nın kanalı da reklamı reddetti.

Demirören grubu kanalları: Kanal D, ATV, CNN Türk

Doğuş grubu kanalları : NTV, Star TV

Turkuaz Medya grubu kanalları : ATV, A Haber,

Acun Ilıcalının kanalı TV 8

TRT ve Kanal 7 kanalları.

Ali Babacan Türkiye'nin en eski haber sitelerinden olan İnternethaber'e de tanıtım filmini yayınlamak için başvurmadı. "Ayrımcılık yapmıyoruz" diyen DEVA Partisi liderinin bu tavrı dikkat çekti.