Abone Ol

AKP'de dananın kuyruğu bugün kopuyor: Erdoğan o isimlerin kalemini kıracak

AK Parti'de seçim sonuçlarının faturası bugün kesiliyor! Bugünkü MYK toplantısında 31 Mart'ta ortaya çıkan tablo ele alınacak, bununla birlikte 5 il başkanının değişmesi bekleniyor

AKP'de dananın kuyruğu bugün kopuyor: Erdoğan o isimlerin kalemini kıracak

31 Mart yerel seçimleri sonrası AK Parti için en kritik günlerden biri geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) saat 15.00'te toplanıyor. Toplantının ana gündemi Erdoğan'ın da üstüne basa basa vurguladığı 'değişim' talebi ve iç muhasebe.

Toplantıda 2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi bekleniyor. İlçe başkanları özelinde de çalışmalar yürütülüyor. TGRT Haber'in haberine göre; MYK'da yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son duruma ilişkin de detaylı bir şekilde ele alınacak. Bazı ilçe başkanları üzerinde de çalışma yapılacak ve çalışma tamamlanırsa atamalar gerçekleşecek.

MİLYONLARIN BEKLEDİĞİ TEMMUZ ZAMMI DA MASADA

Milyonlarca memur ve emekli temmuz ayında yapılacak zammı bekliyor. Temmuz ayı zammı, haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla belli olacak. Tahminlere göre yüzde 25-30 bandında çıkacak. Hükümetten bir adım gelip gelmeyeceği bir kez de MYK'da ele alınacak.