MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP Sözcüsünden flaş Sosyete Damat açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, önceki gün Hazine Bakanı Berat Albayrak'ı eleştirirken "Sosyete Damat" ifadesini kullanmıştı. Bu sözler AKP'de ve Albayrak kanadında büyük rahatsızlık yarattı. Önce Berat Albayrak konuştu, ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik tepki gösterdi.

Eklenme: 03 Haziran 2020 19:31 - Güncelleme: 03 Haziran 2020 20:23

Berat Albayrak yayınladığı videoda "Erdoğan'ın damadı olmaktan onur duyuyorum" demişti. AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise CHP'nin sürekli damat üzerinden aile ilişkilerini gündeme taşıdığını söyledi. Ömer Çelik CHP'deki aklı başında siyasetçileri buna son vermeye çağırdı.

Sosyete Damat ifadelerinin AK Parti'de ne kadar büyük rahatsızlık yarattığını gösteren Ömer Çelik bakın neler söyledi?

İŞTE ÖMER ÇELİK'İN O SÖZLERİ

4-5 tane köşe yazarının CHP sözcüsü gibi davrananların ekonomi ile sözlerinin alt alta konulup CHP beyanatı gibi okuyorlar.

Burada herhangi bir bakanımızın uygulamalarını eleştirin, politikalarını eleştirin, demokratik bir haktır. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak Bey’in uyguladığı politikaları tartışırsınız.

Ama sürekli olarak aile ilişkileri üzerinden çirkin siyaset yapıyorsunuz, ondan sonra bize cevap verilmiyor diyorsunuz. Bunun neyine cevap vereceğiz?

Aile meselesini siyaset konusu yapmak bütün partilerin tabanındaki vatandaşlarımız tarafından ahlak dışı olarak nitelendirilmektedir. Israrla CHP sözcüleri tarafından bu ihlal edilmektedir. Bir de sosyete damat diye bir şey uydurulmuştur.

Benim bildiğim sayın Bakanımızın babası Sadık Albayrak, statüko sosyete ile mücadele eden birisidir. Sayın Sadık Albayrak’ın yaşadığı hayat, yazdığı kitaplar ortadadır. Statüko sosyetesine karşı mücadele etmiştir.

Türkiye’de bir oligarşik siyaset, ekonomik model oluşmuşsa bunun altında imzası olanlar bugün aile kavramları üzerinden sosyete gibi kavramlar kullanıyorlar.

Aile kavramını kim hangi şekilde, hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır. Hangi partide olursa olsun, sağduyulu arkadaşlarımızın, demokrat arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum.

Temel ahlâk değerlerinde uzlaşacağımız alanlar vardır. Zekası, aklı yeten çıkar ekonomi, siyaset, dış politika konusunda argümanını söyler. Siyasi akılla argüman üretemeyince, 4 tane köşe yazarının söylediklerini tekrar etmişlerdir.

Yüzleri kızarmadan ekonomi yönetimine saldıran şahısların ya aile değerlerine saldırıyorlar ya birtakım köşe yazarların paragraflarını tekrar tekrar bize okuyorlar. 60-70’li yılları bırakın buralara gelin diyorlar. Biz o yılları hatırlatmazsak siz 2020’leri o günlere çevireceksiniz.