Abone Ol

Akif Beki'ye Göre LGBT Karşıtı Eylemcilerin En Akıllısı Tuğçe Kazaz

Karar yazarı Akif Beki, hafta sonu İstanbul Saraçhane'de LGBTİ'leri hedef alan mitingle ilgili kaleme aldığı yazısında, eski manken Tuğçe Kazaz'ın mitingde yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Akif Beki'ye Göre LGBT Karşıtı Eylemcilerin En Akıllısı Tuğçe Kazaz

Beki, Kazaz'ın "Maalesef Müslümanlar nefsine, kendi cebine, ailesini zenginleştirmeye düşmüş durumda" sözlerini hatırlattı. 

Beki şöyle devam etti:

"'Milletimizi LGBT yapmaya, cinsiyetsizleştirerek yok etmeye çalışan, ailemize saldıran' bireyleri, kendilerini düzeltmezlerse pataklamak isteyen, yine durmazlarsa idam etmeyi önerenler de oradaydı.

Kazaz, işi nefret suçuna vardırma konusunda da işte bu eylem arkadaşlarından ayrılıyordu. Şunu buyuruyordu: 'LGBTİ lobilerine karşı savaşmak için toplandık. Ama LGBTİ bireyleri ve tercihlerini kesinlikle hedef almayacağız. Allah ‘gidin LGBTİ bireyleri cezalandırın’ demedi. Allah bize bunu tebliğ edin, uyarın, kınayın dedi.'

İki nükte... Biri, LGBTİ ayrımcılığını korkunç bulan paylaşımı yüzünden Aleyna Tilki konserinin iptal edilmesi. Yerli ve millici belediyenin gerekçesi, kültürümüzle bağdaşmamasıydı. Erdoğan, 20 yıl önce 'eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart' dediğinde, bağdaşıyordu oysa. Ne değişti?

Diğeri, bir deyim; 'en akıllıları Hamza, o da kırk gündür direkte bağlı.'"

Yazının tamamı için tıklayın.