MedyaFaresi MedyaFaresi

Acun'a Ilıcalı'ya Tepki: Karnımı Doyuramadım Erzurum'a mı Yardım Edeceğim?

Acun Ilıcalı'nın memleketi Erzurum'un spor kulübü adına düzenlediği "Erzurumspor Gecesi"ne telefonla bağlanan bir kişi, "Aç karnımı doyuramadım, Erzurum'a mı yardım edeceğim" ifadesinde bulundu.

Eklenme: 13 Nisan 2021 14:30 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 15:59

Acun Ilıcalı, memleketinin takımı olan Erzurumspor için "Erzurumspor Gecesi" adı altında bir dayanışma organizasyonu düzenledi. Acun Ilıcalı'nın canlı yayına telefonla bağlanan iki kişi ile girdiği diyalog dikkatlerden kaçmadı.
Acun Medya'nın sahibi ve Fenerbahçeliliği ile bilinen Acun Ilıcalı, memleketinin takımı olan Erzurumspor için "Erzurumspor Gecesi" adı altında bir dayanışma organizasyonu düzenledi. Acun Ilıcalı'nın canlı yayına telefonla bağlanan iki kişi ile girdiği diyalog dikkat çekti.

''Ben aç karnımı doyuramadım Erzurum'a yardım mı edeceğim'' 

Erzurumspor yardım gecesine katılan Cenk Yıldıray isimli şahıs, canlı yayında 350 TL bağışladı. Acun Ilıcalı; miktar sonrası kişinin niyetini beğenmediğini söyleyerek, iyi akşamlar diledi. Daha sonra Ali Akyüz isimli bir kişi telefonla yayına bağlanarak ''Ben aç karnımı doyuramadım Erzurum'a yardım mı edeceğim.'' dedi. Acun Ilıcalı ise ''Ali Bey siz aradınız biz aramadık. Ülkemizin zorluklarını anlayışla karşılıyoruz. Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Bu tip zorlukları buraya bağlanarak dile getirmek çok da mantıklı gelmiyor.''

Cenk Yıldıray: 350 lira bağışlıyorum.
Acun Ilıcalı: 350 lira?
Cenk Yıldıray: Evet
Acun Ilıcalı: Bağışın miktarı olmaz ama vaktimizi çalmayarak sevaba girebilirsiniz. TV'ye çıkmak için telefonda farklı, burada farklı miktar. O 350 de gelmez.

Beşiktaş kavgası

Öte yandan Acun Ilıcalı, Erzurumspor - Beşiktaş maçı öncesinde yapılması planlanan bu organizasyonu Beşiktaşlı dostlarının yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemesi adına pazartesi gününe ertelendiğini duyurmuştu. Konuyla ilgili Acun Ilıcalı canlı yayında konuştu; "Yüzde 1 kötü niyet olmamasına rağmen hayatımda ilk defa Erzurum, Dominik, İstanbul arası böyle bir yayın yapıyorum. Kendini bilmeyen biri anlamsız bir imada bulunarak kötü niyetle Beşiktaş'a karşı organizasyon içindeymişiz gibi iftiralarda ve iddialarda bulundu.

"Namusuma söz söyletmem!"

"Ben namusuma söz söyletmem açık söyleyeyim! Sosyal medyadan cevap vermek zorunda kaldım. Konuşacağım çok şey vardı yoksa neler söylerdim. Kulüplerimizin her zaman bir olmasından, birlikte kararlar almasından yanayım. Futbolun eğlence olduğunu düşünüyorum."

Neler yaşanmıştı?

Erteleme kararının duyurulmasının ardından Beşiktaşlı yönetici Mesut Urgancılar, "Niye ertelemiş? Erzurumspor Beşiktaş’tan puan(lar) alırsa Fenerbahçeliler daha çok yardım eder diye mi? Yoksa öyle ya da böyle zaten yanlış bir zamanlama mı?" şeklinde bir tweet atmıştı. Beşiktaş Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar'ın bu Tweet'i sonrasında Acun Ilıcalı sert bir şekilde sosyal medya hesabından yanıt vermişti

"Beşiktaş'a senden daha katkım olmuştur"

Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından "Bize bu şekilde bir imayi yapacak kadar akıl tutulması yaşaman ilginç. Beşiktaşlı dostlarımız yanlış anlamasın diye planlanan Erzurumspor gecesini erteledik. Dominik’ten yayın yapmak zorunda kalacağız. Senin gibi içindeki kötülükleri dökenler böyle değerli bir kulübü temsil etmemeli. Yüzün kızarır mı bilmem ama Beşiktaş’ın destek kampanyasını kanalımda ücret talep etmeden yayınladım. Hatta Beşiktaş’a senden daha fazla destek vermiş olabilirim. Umarım Beşiktaş’a klavyen dışında benim Fenerbahçe’ye verdiğim desteğin yüzde birini vermişsindir." şeklinde bir cevap vermişti.