Abone Ol

Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu FETÖ'cüler gibi kontrollü darbe demeye devam edecek mi?

Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi "Kılıçdaroğlu bir tercih yapmalı. 15 Temmuz’da darbeye karşı canı pahasına mücadele eden milletin mi yanında olacak, yoksa FETÖ’cülerin mi yanında?" dedi.

Kılıçdaroğlu FETÖ'cüler gibi kontrollü darbe diyecek mi?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü yazısının 'Tercih zamanı' başlıklı kısmı şöyle:

KILIÇDAROĞLU’NUN 15 TEMMUZ’A KONTROLLÜ DARBE DEMESİNİ YADIRGIYORUM

15 Temmuz’da çizilen bu demokrasi tablosunu Kılıçdaroğlu’nun da iyi okuması gerektiğine inanıyorum. CHP Genel Başkanı’nın 15 Temmuz gecesi darbeye karşı çıkmasını, CHP milletvekillerinin bombalanan Meclis’e gidip demokrasinin yanında yer almasını önemsiyorum. Ancak bir o kadar da Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’a kontrollü darbe demesini ise yadırgıyorum.

FUAT AVNİ DİYOR, BİR DE SİZ DİYORSUNUZ KEMAL BEY

Kim kontrollü darbe diyor? FETÖ’cü kaçaklardan Adem Yavuz Arslan diyor. Ekrem Dumanlı, Tarık Toros, Fuat Avni diyor. Bir de siz diyorsunuz Kemal Bey. Sizin yeriniz onların yanı mı olmalı?

Kılıçdaroğlu bir tercih yapmalı. 15 Temmuz’da darbeye karşı canı pahasına mücadele eden milletin mi yanında olacak, yoksa kontrollü darbe diyen FETÖ’cülerin mi yanında yer alacak?

Darbecilerin bombaladığı Meclis’te demokrasi nöbetinde mi olacak, yoksa Gazi Meclis’in kürsüsünden kontrollü darbe demeye devam mı edecek?

Kemal Bey, tercih zamanı...