Abone Ol

24 Kasım 2022 Reyting Sonuçları: Camdaki Kız, Portekiz Gana, Brezilya Sırbistan Dünya Kupası

Medyafaresi.com son dakika reyting haberleri- 24 Kasım 2022 Perşembe günü yayınlanan programların ekran karnesi açıklandı. Diziler ve haber bültenleri arasındaki yarışta reyting sonuçları bakın nasıl şekillendi? Reyting sıralamasında hangi dizi ve programlar zirveye yerleşti? İddialı Yarışmalar ve haber bültenleri ne kadar izlendi? Reyting sonuçları haberimizin detaylarında.

24 Kasım 2022 Reyting Sonuçları: Camdaki Kız, Portekiz Gana, Brezilya Sırbistan Dünya Kupası

Total'de birinci sırada Kanal D’de izleyiciyle buluşan “Camdaki Kız”, ikinci sırada TRT1’de ekrana gelen “Portekiz-Gana FİFA 2022 Dünya Kupası Karşılaşması”,  üçüncü sırada Atv’de yayınlanan “Aldatmak” yer aldı.

AB'de ise 1. sırada “Camdaki Kız”, 2. sırada “Portekiz-Gana FİFA 2022 Dünya Kupası Karşılaşması” 3. sırada TRT1’de yayınlanan “Brezilya-Sırbistan FİFA 2022 Dünya Kupası Karşılaşması” yer aldı.

20+ABC1 izleyici grubunda ise birinci sırada Portekiz Gana Dünya Kupası karşılaşması, ikinci sırada Camdaki Kız, üçüncü sırada ise Brezilya Sırbistan maçı yer aldı.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

AB İLK 10 PROGRAM

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM 

Not: TİAK'ın aldığı karar nedeniyle reyting sonuçlarının detaylarını ve ilk 100 program sıralamasını yayınlayamıyoruz.

Medyafaresi.com

REYTİNG NEDİR?

Televizyon yayıncılığın vazgeçilmez bir unsuru olan reyting dilimize İngilizceden geçmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting yani rating; derece, derecelendirme veya puanlama gibi anlamlara gelmektedir.

Ülkemizde daha çok televizyonla ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlence anlamlarına da gelmektedir. Yani ülkemizde reyting deyince ilk akla gelen konu televizyon reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir diğer tanımı; “herhangi bir televizyon kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında yayınlanan A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici Ölçümü nedir?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama pay

Kaynak: Medyafaresi.com