Gülşen hakkındaki 50 bin liralık çanta suçlamasında flaş gelişme

Tasarımcı Senem Erdem'in ''50 bin liralık çantalarıma el koydu'' diyerek şarkıcı Gülşen hakkında 'güveni kötüye kullanma' suçundan yaptığı şikayet başvurusuyla ilgili olarak savcılığın, 5 gün önce kovuşturmaya yer olmadığı kararı verdiği ortaya çıktı

Eklenme: 27 Mart 2019 22:29 - Güncelleme: 27 Mart 2019 22:34

Tasarımcı Fatma Senem Erdem, 25 Şubat’ta İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na şarkıcı Gülşen ile 2013’te arkadaş olduklarını, o dönem kendisine ünlü marka 3 çanta verdiğini ileri sürmüştü.

Erdem dilekçesinde, 50 bin TL değerindeki çantaları evinde kimsenin olmadığı bir zamanda Gülşen'e verdiğini ileri sürmüştü. Ödünç çantaları iade etmediğini ileri süren Erdem, menajer Haluk Şentürk ile 2014-2015 yıllarında haber gönderdiğini, sonra da Kaan Kuroğlu aracılığıyla sanatçıya haber göndermeye çalıştığını belirtmişti.

Kendisine çantaları iade etmeyen Gülşen’den ’güveni kötüye kullanmak’ sucundan şikayetçi olan Erdem, Gülşen’in cezalandırılmasını istemişti.

'NE ARKADAŞIM NE DE ÖYLE BİR ÇANTA ALMADIM'

Soruşturma üzerine savcıya ifade veren Gülşen ise şikayetçi ile herhangi bir arkadaşlığının dostluğunun bulunmadığını belirterek, 2007-2008’de gittiği kuaförden Fatma Senem Erdem’i simaen tanıdığını söyledi.

Erdem’den herhangi bir çanta almadığını belirten Gülşen, son günlerde kendisine haber göndermeye çalışan şikayetçinin suçlamalarını kabul etmedi.

SAVCI: İDDİALAR SOYUT

Savcılık yaptığı tahkikatta Fatma Senem Erdem’in soyut beyanları dışında suçun işlendiğini gösteren somut bir delil olmadığını belirterek dava açılmasına yer almadığını karar verdi. Kovuşturmaya yer olmadığına karar veren savcılık şikayetçinin iddiaları üzerine açılan soruşturma dosyasını 22 Mart’ta kapattı.

GÜLŞEN , HAKARET VE İFTİRA SUÇUNDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Takipsizlik kararının ardından Gülşen’in avukatı Altın Mimir, Fatma Senem Erdem hakkında hakaret ve iftira suçlarından şikayetçi olduklarını belirtti.

Avukatı Altın Mimir yaptığı açıklamada, Gülşen’in, Fatma Senem Erdem’i son on yıldır hiçbir şekilde görmediğini, bu kişinin Gülşen üzerinden gündeme gelmeye çalıştığını belirtti.

Mimir, "Gerçek dışı ve iftira niteliğindeki iddialara itibar edilmeyeceği verilmiş olan takipsizlik kararıyla sabittir. Bu şahıs hakkında iftira ve ve hakaret içerikli beyanları nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.

DHA