Abone Ol

Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Nisan'da hizmete giriyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın maddi yetersizlik nedeniyle askıya aldığı köprü projesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlandı. Adana trafiğini yüzde 30 rahatlatacak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Nisan ayında Adana halkının hizmetine açılacak.

Gökhan Taşkın projeyle ilgili "Seyhan Nehri’nin üzerine Adana için gerdanlık gibi bir köprü. Bu projelerin hayata geçirilmesi gerçekten önemli. Bu Türkiye adına bir gurur" dedi.

Adana'daki trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatacak olan Türkiye'nin en uzun 4. köprüsü Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü nisan ayında hizmete açılacak. tv100 Gece Haberleri'nde Gökhan Taşkın'ın 1669 metre uzunluğunda 6 şeritlik köprüden övgü dolu sözlerle bahsetti. 

"Bu köprüde kullanılan çelikten 4,5 Eyfel Kulesi yapılır"

Taşkın “Türkiye’de güzel şeyler de oluyor. Adana’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Nisan ayında açılıyor. 6 şeritli, ortasından da raylı sistem geçen köprü gerçekten muhteşem bir eser. Gurur verici bir tablo. Zeydan Karalar, Adana Belediye Başkanı oldu ‘belediye olanaklarıyla ben bunu yapamam’ dedi. Ulaştırma Bakanı’na çağrıda bulundu ‘yapın bunu Adana’nın buna ihtiyacı var. Adana’nın trafiğini yüzde 30’unu rahatlatacak’ dedi. Seyhan Nehri’nin üzerine Adana için gerdanlık gibi bir köprü. Bu haberin bombasını söyleyeyim. Bu köprüde kullanılan çelikten 4,5 Eyfel Kulesi yapılır. Dubai’nin simgesi en yüksek otelden daha yükseğini yapardık. Adana’ya 15 Temmuz Şehitler Köprüsü büyük bir rahatlama sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

"Bu Türkiye adına bir gurur"

Sözlerini sürdüren Taşkın "1169 metre, İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden daha uzun. Adana’ya da yakışır. Bu projelerin hayata geçirilmesi gerçekten önemli. Zeydan Karalar başka partiden Ulaştırma Bakanlığı’na çağrıda bulunuyor. Adil Karaismailoğlu tamam diyor Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat veriyor. Bu Türkiye adına bir gurur. Zeydan Karalar’ın Ulaştırma Bakanı’na çağrıda bulunması bir örnek. Adanalıya bir örnek. Aynı şekilde İstanbul’da benzer tartışmaları yaşadık. Metro inşaatlarında, Başakşehir Şehir Hastanesi’nde giden yolda yaşadık." diye konuştu.