Abone Ol

AKP'li Zülfü Demirbağ'dan Fettah Tamince'ye: O şerefsiz..

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 'FETÖ'cülerin hâlâ bürokraside ve AKP'nin içinde olduğunu' söylemesi üzerine tartışma çıktı.

AKP'li Zülfü Demirbağ'dan Fettah Tamince'ye: O şerefsiz..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL'den sonra 'kripto FETÖ'cülerin bir kısmının hâlâ AKP'nin içinde olduğunu' söyledi.

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Engin Altay'a "Nerede, kim?" diye sordu.

Altay'ın "Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey'in masasındadır, Fettah Tamince gibi" sözlerine üzerine AKP'li Demirbağ, "Burada' diyorsun, 'burada, burada' diyorsun, 'içinizde' diyorsun. O 'şerefsiz' bizim içimizde değil" karşılığını verdi.

ANKA'nın aktardığı habere göre, Meclis tutanaklarına yansıyan diyaloglar şöyle:

Engin Altay: Şimdi, 'Bu FETÖ'cü, sen az FETÖ'cüsün, öteki çok FETÖ'cü.' Bu tartışmalardan size hakikaten ekmek çıkmaz, bize de bir şey bulaşmaz. Ama tekrar ediyorum milletimiz daha iyi anlasın diye, 16 Temmuz 2016'da OHAL ilan ettikten sonra bile kripto FETÖ'cülerin bir kısmı hâlâ içinizdedir.

Zülfü Demirbağ: Nerede?

Engin Altay: Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey'in masasındadır, Fettah Tamince gibi, tamam mı kardeşim? Parası olanlarla hesaplaşamadınız, en büyük ayıp da budur, en büyük ayıp budur. Samanyolu'na çıkmışız, Mahmut Tanal çıkmış; ben gönderdim, ben dedim ki: 'Git, bu televizyonla ilgili bir durum var, bir bak.' Bizim için kişiler değil, hukuk önemlidir.

Engin Altay: Ama sapla saman birbirine karışmayacak, her Kürt terörist olarak algılanmayacak, bunu sizin için söylüyorum ve devlet hukukun içinde kalacak, hukukun içinde. Hukukun dışına çıkan devlet, sadece terör örgütlerine hizmet eder. FETÖ tartışmasını devam ettirmek istiyorsan, 16 maddem hazır.

Zülfü Demirbağ: Bir daha konuşmaya çıkınca kripto FETÖ'cüleri açıkla lütfen.

Engin Altay: Açıklarım.

Zülfü Demirbağ: E, zan altında bırakma.

Engin Altay: Fettah Tamince dedim ya?

Zülfü Demirbağ: Kim?

Engin Altay: Fettah Tamince.

Zülfü Demirbağ: E, burada mı? 'İçinizde' diyorsun, 'burada' diyorsun.

Engin Altay: E, çağırın gelsin.

Zülfü Demirbağ: 'Burada' diyorsun, 'burada, burada' diyorsun, 'içinizde' diyorsun. O şerefsiz bizim içimizde değil.