MedyaFaresi MedyaFaresi

Habertürk Yönetimi Veyis Ateş'i Ekrandan Çekti

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in 9. videosundaki iddiaları ardından Habertürk TV'de akşam haberleri sunan Veyis Ateş, ekrana çıkmadı.

Eklenme: 07 Haziran 2021 16:57 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 17:42

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'in dün YouTube'da yayımladığı 9. videosunda Habertürk TV'nin ekran yüzü Veyis Ateş'le ilgili ortaya attığı iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü.

Peker, videoda Sezgin Baran Korkmaz’ın yurtdışında çıkışıyla ilgili iddiaları anlattığı bölümde; Korkmaz’ın Bodrum'da bulunan lüks oteli Paramount'ta savcı, emniyet müdürü, hâkim ve gazetecilerin kaldığını öne sürmüştü. 'Paramount Kadrosu' olarak bahsettiği isimlerin bu otelde para ödemeden tatil yaptığını iddia eden Peker, Veyis Ateş için ise "o da kadrodaydı" demişti.

Bu iddiaların ardından hafta içi her gün saat 17:00 ile 19:00 arasında Habertürk TV'de Akşam Bülteni'ni sunan Ateş, bugün ise ekrana çıkmadı.

Akşam Bülteni için ekrana çıkan spiker Ceren Bektaş Atuk ise, "Veyis Ateş yıllık izinde olması dolayısıyla akşam haberlerinde birlikteyiz." diyerek durumu açıkladı.

ATEŞ: SONRA AÇIKLAMA YAPACAĞIM

Odatv'de yer alan habere göre, Veyis Ateş ekrana çıkmamasıyla, "Bugün olmayacağım. Sonrasına da kamuoyu açıklaması yapacağım" dedi. Ateş'in "Ekrana çıkmamanızın Sedat Peker'in açıklamalarıyla ilgisi var mı" sorusuna da "Peker'in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler tamamen benimle alakalı" dediği belirtildi.