Abone Ol

Yobaz Akit'in Yeni Hedefi Masumlar Apartmanı: TRT 1'e Yakışmadı

TRT 1 ekranlarının beğenilen dizisinin yeni sezon fragmanı geçtiğimiz gün yayınlanmıştı. Yeni Akit Gazetesi, yayınlanan fragmanda kullanılan Metin Altınok şiirinden rahatsız oldu.

Yobaz Akit'in Yeni Hedefi Masumlar Apartmanı: TRT 1'e Yakışmadı

14 Eylül Salı günü yeni sezonunun ilk bölümü TRTde yayınlanacak olan Masumlar Apartmanı'nın fragmanında Sivas katliamında yakılarak öldürülen edebiyatçı Metin Altıok'un şiirine yer verilmesi Yeni Akit'i rahatsız etti.

"Masumlar Apartmanı fragmanında Metin Altıok şiiri" başlığı ile sunduğu haberinde "Fragmanda şaşırtan ise sol çizginin edebiyatçılarından Metin Altıok'un ‘Kanadı kırık bir akşam’ şiirinin yer alması oldu. Kamuoyu, dizi fragmanında Altıok'a ait şiirin yayınlanmasını "Bu TRT'ye yakışmadı" diyerek yorumladı” ifadelerine yer verildi.

Haberde, "İkinci sezonunun ilk bölümü 14 Eylül Salı günü saat 20:00'da yayınlanacak Masumlar Apartmanı dizisinin haberi, Metin Altıok şiirine sevinen iktidar düşmanı medyada da yer buldu. Bir TRT haberinin CHP yandaşlarının haber platformlarında yer bulması, yapılan yanlışlığı da gözler önüne serdi." ifadeleri kullanıldı.

Yobaz Akit'in Yeni Hedefi Masumlar Apartmanı: TRT 1'e Yakışmadı - Resim: 1