MedyaFaresi MedyaFaresi

Yobaz Akit Gülay Uygun'un ölümünde niye Müge Anlı'yı hedef aldı?

Yeni Akit gazetesi, katil zanlısı Ümitcan Uygun ve babasının tehditlerinin ardından Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümüyle ilgili program yapan Müge Anlı'yı hedef gösterdi. Akit'in attığı başlık büyük tepki topladı.

Eklenme: 18 Eylül 2020 14:58 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 18:27

Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili katil zanlısı olarak yargılanan Ümitcan Uygun, annesinin intihar etmesinin ardından bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Ümitcan Uygun'un babası da Müge Anlı'yı tehdit ederek 'Allahsız kadın' ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmelerin ardından bugünkü programında açıklama yapan Müge Anlı, "İstediğiniz kadar tehdit edin, bu yoldan dönmeyeceğim. Kimse onlarca kız üzerinden para kazanmaz. Bunu söyleyeme devam edeceğim. Kadının psikolojisi oğluyla ilgili iddialara bozulmadı da, benim programıma mı bozuldu?" demişti.

Tüm bu gelişmelerin üzerine Yeni Akit'ten skandal bir haber paylaşımı geldi.

Akit, duruma ilişkin yaptığı haberde "Müge Anlı rezaleti! Sen devlet misin?" başlığını kullandı.

Haberde ise şu ifadeler kullanıldı:

TV ekranlarında Müge Anlı rezaleti

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı’nın sunduğu ‘Tatlı Sert’ adlı program emniyet ve yargının yapması gereken görevi üstlenmeye çalışılması nedeniyle ağır eleştiri alıyor. Son yaşanan olayın ardından sosyal medyada Müge Anlı'ya tepki gösteren kullanıcılar "Toplum psikolojisi derinden yaralanıyor" yorumunda bulundu.

En mahrem bilgileri ve uygun olmayan ailevi meseleleri milyonların gözü önünde tartıştıran ve toplumda psikolojik yıkım yaşanmasına neden olan Anlı’nın programı sosyal medya da büyük tepki çekiyor.

Yargıçlığa soyunuyor

TV ekranlarında yargıçlığa soyunan Müge Anlı’nın toplumun psikolojisini olumsuz etkileyecek konuları milyonlara duyuracak şekilde herkesin önünde tartışmaya açması ve hiç bir hukuki dayanağı olmadan insanları zan altına bırakacak şekilde yayınlar yapması söz konusu programın saçtığı tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Devletin yargı ve emniyet güçleri görevinin başındayken televizyon ekranlarında bu tarz programların yayınlanması toplum vicdanını yaralıyor.

Kaynak Yeniçağ: Yeni Akit'ten skandal başlık! Müge Anlı'yı hedef gösterdiler