MedyaFaresi MedyaFaresi

Kadına şiddette bugün: Şeyma Demir'in çığlığı Twitter'ı salladı: #seymaninsesiol

Medyafaresi.com özel haber- Sosyal medyada her gün bir kadının uğradığı şiddeti görmek sıradan bir hal almışken, Şeyma isimli bir kadın twitter üzerinden yardım çağrısında bulundu.

Eklenme: 30 Temmuz 2020 15:44 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 16:33

Her gün bir başka kadın ölüm tehdidi alıyor veya şiddet görüyor, erkekler tarafından öldürülüyor.

Bugün de sosyal medya hesabından Şeyma Demir isimli bir kadın isyan etti. Eski sevgilisi tarafından ölümle tehdit edilen Şeyma, yaşadıklarını Twitter hesabından paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları Şeyma'nın çığlığına sessiz kalmadı ve #seymaninsesiol hashtagi kısa sürede tt listesinde zirveye çıktı, binlerce tweet atıldı.

Eski erkek arkadaşı Murat Can Sönmez tarafından ölümle tehdit edildiğini belirten Şeyma Demir, konuşmaların ekran görüntüsünü de sosyal medya hesabından paylaştı.

Şeyma'nın ağzından yaşadıkları şöyle;

Merhabalar benim adım Şeyma, Grafik tasarımcısıyım. Yaklaşık 4 aydır eski erkek arkadaşımın psikolojik baskısı ve şiddeti altındayım. Uzun süre önce ayrıldım. Reddedilmeyi hazmedemiyor. Israrla onu reddettikten sonra, defalarca ölümle tehdit edildim. 

Korkmadığımı görünce ailem üzerinden tehdit edilmeye başladım. Ona geri dönmem için, onu dinlemem için beni sürekli tehdit etti. Ya beni dinlersin ya da her gün ağlarsın dedi.
Benim babam kanser hastası bu durumu ondan gizlemeye çalışıyorum.

Yüzlerce online hat üzerinden beni sözsel taciz etti, küfürler eşliğinde hem ailemi hem beni öldürmekle tehdit etti.
Savcılığa şikayette bulundum 1 ay uzaklaştırma aldı.
Uzaklaştırma aldığı halde tehditlere devam etti.

Babasına ulaştım olanları anlattım. Şikayette bulunacağım dedim. Babası ise bana söz verdi sen de benim kızımsın sana zarar veremez. Onun telefonunu da parasına da el koyuyorum sana hiçbir şekilde ulaşamaz zarar veremez dedi.

Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ettiği zaman ondaki kararlılığı şu sözlerle gördüm.
Korkma senin annen benim seni öldürmem için doğurdu.Korkma ölüm iki saniyelik bir şeydir. Bunları düşünüp kendini üzme, benim yapacaklarım belli. Ben askerim/subayım en fazla 10 yıl yatar çıkarım

Ben bir kadınım her insan gibi yaşamak istiyorum. Bana bir şey olursa sorumlusu ben ölene kadar adaleti sağlayamayan sesimi duymayan sizler olacaksınız! Başıma bir şey gelirse eğer, bilin ki sorumlusu ‘ Murat Can Sönmez ‘ isimli şahıstır

(Medyafaresi.com Özel Haber - Anıl Orman)