MedyaFaresi MedyaFaresi

Yılmaz Özdil ve Barış Pehlivan hakkında karar verildi

Gazeteci Yılmaz Özdil ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında karar verildi.

Eklenme: 03 Kasım 2016 20:47 - Güncelleme: 03 Kasım 2016 21:22

Gazeteci Yılmaz Özdil ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında başlatılan soruşturmaya, 24 saat sonra takipsizlik kararı verildi.Cumhuriyet'e yönelik soruşturmayı yürüten Savcı Murat İnam'ın, FETÖ/PDY davasında yargılandığı haberini yaptıkları gerekçesiyle gazeteci Yılmaz Özdil ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında başlatılan soruşturmaya, 24 saat sonra takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'nca, Gazeteci Yılmaz Özdil ve Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında Cumhuriyet'e yönelik soruşturmayı yürüten Savcı Murat İnam'ın FETÖ/ PDY davasının sanıkları arasında yer aldığını haberleştirmeleri üzerine dün soruşturma başlatılmıştı.

Savcılık, Özdil ve Pehlivan tarafından kaleme alınan yazıları, "Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek" suçu kapsamında rutin olarak ele alarak 2 Kasım'da re'sen incelemeye aldı. Savcılık tarafından yapılan inceleme sonucunda, Özdil ve Pehlivan hakkında 24 saat sonra "Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek suçunun yasal unsurları oluşmadığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.