Abone Ol

Yılmaz Özdil Sedat Peker'le İlişkisini Soran Savcılara Ne Yanıt Verdi?

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, "Medyadaki organize suç örgütüyle irtibatım olup olmadığını sormuşlar… diye başladığı yazısında ilginç noktalara değindi.

Yılmaz Özdil Sedat Peker'le İlişkisini Soran Savcılara Ne Yanıt Verdi?

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, "Medyadaki organize suç örgütüyle irtibatım olup olmadığını sormuşlar… Emre Olur'u tee Arnavutluk'tan yakalayıp getirdiler, medyadaki organize suç örgütünü tespit edebilmek için, aralarında benim de bulunduğum bazı gazetecilerin ismini sordular. Sayın emniyetimiz medyadaki organize suç örgütünün peşine düşmekle hakikaten çok iyi yaptı, hatta geç bile kalındı, çünkü bence de hakikaten medyamızda organize suç örgütü var." değerlendirmesini yaptı. 

Özdil yazısında, "Nedir organize suç örgütü? Hukuki tanımı şu… 'Ekonomik, sosyal, idari yapıyı kontrol etmek için, haksız menfaat elde etmek için, tehdit ve şiddet uygulayan, bünyesinde işbölümü bulunan, hiyerarşisi olan, polis, yargıç, savcı, siyasetçilerle işbirliği yapan, devlete ve özel sektöre nüfuz eden, suç işlemeyi süreklilik haline getirmiş yapılara, organize suç örgütü denir.' E, bu evrensel hukuki tanım… Ekonomik, sosyal, idari yapıyı kontrol etmek için kalemini tetik olarak kullanan, karşılığında menfaat elde eden, polis, yargıç, savcı ve siyasetçilerle işbirliği yaparak, devlete ve özel sektöre kumpas kuran, aynı merkezden servis edilen asılsız, yalan, iftira, hakaret haberlerini fotokopi gibi birebir cümlelerle yayan, hapisle tehdit eden, ölümle tehdit eden, senkronize linç kampanyaları yürüten medyamıza cuk oturmuyor mu?" düşünesini dile getirdi.

Özdil şu ifadeleri kullandı: 

"Dünya basın tarihinde sayın medyamızın son 10 yılındaki halinden daha büyük, daha kötü, daha ölümcül organize suç örgütü var mı? Gazete köşelerinden ihaleleri, borsayı manüple etmiyorlar mı? Kendi patronlarının rakiplerini manşetlerinden infaz etmiyorlar mı? Ekranlardan tehdit ederek, korkutarak, sindirerek, kimisinin televizyonunu, kimisinin bankasını, kimisinin fabrikasını, kimisinin madenini, kimisinin telefon şirketini, kimisinin enerji şirketini, kimisinin otelini elinden almadılar mı? Organize suç örgütü daha nasıl olur kardeşim?

Sayın emniyetimiz, Sedat Peker'le irtibatım olup olmadığını sormuş. Daha önce açıklamıştım ama, bir de burdan yazılı olarak vereyim. Kız babası örgütü mensubuyuz!"

Tıklayın